Kiedy warto pojechać na wczasy na Majorkę? Jeśli lubimy tłumy turystów to można polecieć w lipcu – sierpniu, jeśli cenimy spokój, to wiosną – jesienią.

Majorka to wymarzone miejsce na wczasy zarówno dla osób młodych jak i dla seniorów. Wspaniałe plaże, ciepłe morze, idealne warunki do nurkowania i do surfingu. Wąskie uliczki pomiędzy wystawnymi pałacami, kamieniczkami i zabytkowymi budowlami sakralnymi. Do tego mnóstwo ekskluzywnych hoteli, pola golfowe i korty tenisowe oraz znaczna ilość dyskotek, restauracji, klubów nocnych i parków rozrywek.

Kiedy jechać?

Aby móc korzystać w pełni ze wszystkich atrakcji na Majorce, to najlepiej jechać tam w porze letniej. Oprócz wspomnianych wyżej atrakcji, będzie można również wziąć udział w wielu festiwalach i imprezach, których właśnie latem jest najwięcej. Jeżeli nie przeszkadzają nam tłumy turystów to najlepiej jechać tam w lipcu i w sierpniu, jeżeli preferujemy spokojniejszy czas, to wybierzmy się wiosną lub wczesną jesienią. Pogoda wówczas jest również bardzo przyjemna i pozwoli nam na korzystanie z wielu atrakcji.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc na Majorkę nie potrzebujemy zbyt wielu rzeczy, gdyż bez problemu możemy je kupić na miejscu. Jeżeli jednak nasz budżet jest ograniczony, to zabierzmy ze sobą z kraju choć podstawowe rzeczy. Pamiętajmy o tym, że ceny w ekskluzywnych kurortach są wysokie, a także w okolicznych sklepach jest bardzo drogo. Zabierzmy więc kosmetyki, podstawowe leki, lekką odzież, taką, w której wyjdziemy na plażę i spacer, a także odzież na wieczorne wyjścia i dyskoteki.