Reklama
Strona główna Hiszpania Jakie są plaże na Majorce – gdzie najlepsze?

Jakie są plaże na Majorce – gdzie najlepsze?

Gdzie są najlepsze plaże na Majorce - miękkie, szerokie, piaszczyste brzegi i łagodne zejścia do krystalicznie czystego morza.

155
Majorka jakie sa plaze

Jakie i gdzie są najlepsze plaże na Majorce? Miękkie, szerokie, piaszczyste brzegi i łagodne zejścia do krystalicznie czystego morza.

Balearskie plaże

to chyba najlepsza wizytówka Majorki. Są to przede wszystkim długie piaszczyste plaże oraz nieco mniejsze plaże kamieniste otoczone za to pięknymi malowniczymi zatokami. Przyjezdni mają do swojej dyspozycji przeszło 280 plaż, które ciągną się wzdłuż wybrzeża Majorki na obszarze przeszło 200 kilometrów. Plaże są zazwyczaj publiczne, co oznacza że każdy może z nich korzystać. Najlepsze plaże Majorki znajdują się na południowym i wschodnim obszarze Wyspy. Zaliczają się do nich między innymi: Playa de Palma, Es Trenc, Calla Millor, Calla d’Or . Na plażach znajdują się leżaki i parasole, ale korzystanie z nich jest płatne. Za 2 leżaki i 1 parasol przyjdzie nam zapłacić 8 Euro za dzień. Przy większość z plaż bądź też bezpośrednio na nich znajdują się również liczne bary i restauracje, gdzie można miło i sympatycznie spędzić czas wolny.

Najlepsze plaże Majorki

oferują swoim gościom bardzo wiele atrakcji. Wśród tych, które warte są naszej szczególnej uwagi znajdują się między innymi:

 • Playa de Palma – najdłuższa i uznana za najpiękniejszą plaża na wschodzie Majorki, kusi przede wszystkim drobnym, miękkim piaskiem i lazurowo-czystą wodą. Przyglądając się jej wyjątkowej strukturze, można porównać to miejsce do „mini-centrum turystycznego”. Na miejscu znajdują się bowiem:
 • promenada pełna sklepów;
 • bary;
 • restauracje;
 • dyskoteki.

UWAGA! Przed lokalami nie brakuje tak zwanych naganiaczy. Niech jednak nie zwiedzie nas ich „uprzejmość”. Takie „zwabianie” turystów jest częstym zabiegiem drobnych złodziei… Lepiej mieć się tu na baczności.

 • Es Trenc – jeszcze do niedawna plaża nudystów, dzisiaj polecana każdemu kto chce zażyć kąpieli słonecznych obcując jednocześnie z ciszą i naturą. Plaża wypełniona jest pięknym białym piachem, a w jej bliskim towarzystwie znajdują się trawiaste wydmy.
 • Calla Millor – to nazwa zarówno plaży jak i miejscowości, w której się ona znajduje. Jest to plaża idealna na rodzinne wakacje. Charakteryzują ją: miękki szeroki piaszczysty brzeg i łagodne zejścia do krystalicznie czystego morza.
 • Cala d’Or – kompleks drobnopiaszczystych plaż z bliskim sąsiedztwem z pięknymi malowniczymi zatoczkami. Plaża (i jednocześnie jedna z bardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych) znajduje się na południu Majorki. Na miejscu dostępne są takie atrakcje turystyczne Majorki jak:
 • windsurfing;
 • rowery wodne;
 • nurkowanie;
 • rejs statkiem ze szklanym dnem.

Plaże dla twardzieli

w ten sposób można powiedzieć o budzących spore zainteresowanie plażach u pasma gór Sierra de Tramontana. Znajdują się one wśród poszarpanych i nagich skał. Gdzieniegdzie przebijają je serpentyny malutkich o szmaragdowo – turkusowej wodzie zatoczek z przystaniami dla jachtów. Plaże te charakteryzują się ostrymi spadami wprost do morza.

Gwarnie, ale i malowniczo

– tak w skrócie można opisać jakie są plaże na Majorce. Pokryte bujną roślinnością, niektóre skryte wśród skał – już od dawna budziły wielki zachwyt u przybywających na Majorkę. Nie wykluczone, że także i te elementy balearskiego krajobrazu, przyczyniły się do faktu, iż Majorkę ukochał między innymi nasz słynny kompozytor Fryderyk Chopin. Spędził na niej przeszło 5 miesięcy i pozostając pod ogromnym jej urokiem, zapoczątkował erę turystyki (po nim przybywali tam również: George Sand, Charles Wood oraz arcyksiążę Louis Salvador z Habsburgów).* * źródło: Berlitz: Przewodnik Ilustrowany – Hiszpania.