Palma Nowa to popularny kurort na Majorce. Jakie są temparatury i pogoda w Palma Nowa. Poznaj najlepsze hotele na Palma Nova.

Wymarzone wakacje na Majorce zapewnić nam może pobyt w Palma Nova na południowo – zachodnim wybrzeżu Majorki w bardzo bliskim sąsiedztwie z miejscowością Magaluf. Ten popularny kurort na Majorce to przede wszystkim: 3 atrakcyjne plaże: Es Caregador, Playa de Palmanova i Playa de Son Maties oraz piękna szeroka promenada, którą możemy dojść do pobliskiej miejscowości Magaluf, a która łączy wszystkie trzy plaże. Jak twierdzą niektórzy miejscowi, to właśnie kurort Palma Nova rozpropagował turystykę na Majorce. Sprzyjająca turystom przez niemal okrągły rok pogoda Palma Nova to: umiarkowane temperatury w ciągu całego roku, dużo godzin słonecznych i mało dni z opadami w ciągu roku a także temperatura wody, która umożliwia nam kąpiele od czerwca do listopada (!). Poniżej przedstawiamy jak rysuje się całoroczna pogoda w Palma Nova:

Wysokie temperatury

styczeń: 3 – 14 st. C;
luty: 4 – 15 st. C;
marzec: 5 – 17 st. C;
kwiecień: 7 – 19 st. C;
maj: 11 – 23 st. C;
czerwiec: 15 – 27 st. C;
lipiec: 17 – 30 st. C;
sierpień: 18 – 30 st. C;
wrzesień: 16 – 27 st. C;
październik: 12 – 22 st. C;
listopad: 7 – 18 st. C;
grudzień: 5 – 15 st. C;

Sporo godzin słonecznych w ciągu dnia

styczeń: 5
luty: 7
marzec: 7
kwiecień: 9
maj: 9
czerwiec: 11
lipiec: 11
sierpień: 10
wrzesień: 8
październik: 7
listopad: 6
grudzień: 5

Niewiele dni z opadami na przestrzeni roku

styczeń: 12
luty: 7
marzec: 5
kwiecień: 8
maj: 8
czerwiec: 4
lipiec: 4
sierpień: 4
wrzesień: 7
październik: 9
listopad: 14
grudzień: 11

Sprzyjająca kąpielom temperatura wody

styczeń: 14 st. C;
luty: 14 st. C;
marzec: 14 st. C;
kwiecień: 15 st. C;
maj: 17 st. C;
czerwiec: 22 st. C;
lipiec: 25 st. C;
sierpień: 26 st.C;
wrzesień: 26 st.C;
październik: 23 st. C;
listopad: 20 st. C;
grudzień: 16 st. C.

Palma Nova – raj dla wytrawnych plażowiczów

– to najkrótsza wizytówka tego miejsca. Takiemu odbiorowi sprzyja bliska obecność trzech pięknych plaż:

Playa des Carregador – najmniej tłoczna i najcichsza; oblegana głównie w lipcu i sierpniu; jest to plaża o długości 300 m i szerokości 60 m; na miejscu dostępne są: leżaki, parasole, rowery wodne, prysznic, wc; 100 m od plaży znajdują się sklepy i obiekty handlowe; obok plaży dostępne są: bary i restauracje;

Playa de Palma Nova – plaża średniej wielkości, znajdująca się w centrum miasta, blisko portu; obejmuje swoim zakresem 485 m długości i 60 m szerokości; na miejscu dostępne są: leżaki, parasole, rowery wodne, prysznic, wc; blisko plaży znajdują się sklepy i obiekty handlowe; obok plaży dostępne są: bary z przekąskami oraz duże restauracje;

Playa de Son Maties – to najmniejsza z trzech plaż, mierzy ona 460 m długości oraz 60 m szerokości; na miejscu dostępne są: leżaki, parasole, rowery wodne, prysznic, wc; blisko plaży przy promenadzie znajdują się sklepy i obiekty handlowe; obok plaży: bary i restauracje.

To co łączy wszystkie te trzy plaże to fakt, że czynią one kurort Pala Nova idealnym miejscem na wypoczynek rodzinny. Ich cechy charakterystyczne sprzyjające temu faktowi to:

  • czysta błękitna woda;
  • biały drobny piasek;
  • łagodne zbocza;
  • dość płytka woda;
  • dużo miejsc idealnych do uprawiania wodnych sportów.

Najlepsze hotele na Palma Nova

zlokalizowane są blisko plaż, dzięki czemu łatwo i szybko się na nie można przemieścić. Hotele te posiadają dodatkowo własne baseny- chociaż nie wszystkie mają podgrzewaną wodę. Sporą zaletą tych obiektów są przestronne i wygodne apartamenty, a także ciekawe programy animacyjne dla dzieci.

Poniżej przedstawiamy trzy najbardziej polecane hotele na udane wakacje rodzinne na Palma Nova:

Hotel Viva – blisko plaży; łatwy dojazd do centrum; wygodne i przestronne pokoje; bardzo ciekawe programy dla dzieci (m.in.: siatkówka, koszykówka, strzelanie z łuku);
Hotel Ola Club Panama – na miejscu basen z dostępnymi od razu leżakami; bliskie sąsiedztwo z centrum miasta; przestronne pokoje; czysto; miła obsługa; programy dla dzieci;
Hotel Delfin Playa – położony blisko plaży; przestronne i czyste pokoje; miła obsługa; bliskie sąsiedztwo z centrum rozrywkowym i delfinarium.