Seszele to bardzo egzotyczne miejsce, które zachwyci zwłaszcza miłośników przyrody. Na wielu wyspach przyroda jest w pełni dziewicza i nieskażona żadnymi interwencjami człowieka. Niektóre z wysp są nawet objęte specjalną ochroną, tak aby nikomu nie przyszło do głowy niszczyć tego piękna.

Najlepszy czas?

Klimat występujący na Seszelach sprawia, że przez cały rok jest tam bardzo ciepło, zatem można śmiało korzystać ze wszystkich atrakcji tego miejsca. Oczywiście każdy powinien dobrać porę na urlop w stosunku do swoich wymagań i predyspozycji. Jeżeli szczególnie zależy nam na wysokich temperaturach, to wybierzmy się tam w marcu lub w kwietniu, gdyż są wówczas najwyższe i wynoszą około 30&° C. W pozostałych miesiącach nie jest o wiele zimniej, gdyż temperatury wynoszą około 26&° C, jednak począwszy od maja, aż do listopada, jest bardzo sucho. Kwiecień i maj to czas dość silnych opadów deszczu, jednak szybko wychodzi słońce, które to sprawia, że przyroda jest wówczas najbujniejsza.

O czym pamiętać?

Wybierając się w tak egzotyczne miejsce jakim są niewątpliwie Seszele, pamiętajmy o szczególnych środkach ostrożności. Wybierajmy się tam tylko w towarzystwie doświadczonego przewodnika, który zna tamtejsze strony i będzie nam służył zarówno radą jak i pomocą.