Jadąc na Seszele nie powinniśmy mieć większych problemów z porozumiewaniem się, gdyż są tam aż trzy języki oficjalne: kreolski, francuski i angielski. Taka sytuacja jest z powodu tego, że wyspa przez wiele lat była pod panowaniem francuskim i brytyjskim. Dopiero od 1976 roku, od momentu uzyskania niepodległości, miejscowa ludność wywalczyła, aby ich rodowity język, a właściwie pewna odmiana, stała się również językiem urzędowym.

Odmiana kreolskiego

Język kreolski, którym posługuje się znaczna większość mieszkańców Seszeli, jest językiem wywodzącym się z dawnego języka francuskiego, który został wzbogacony o pewne zwroty i wyrazy z języka azjatyckiego i afrykańskiego, którymi to posługiwali się przybywający na wyspę osadnicy. Obecnie, mimo tego, że to angielski jest głównym językiem urzędowym, to jednak większość ludzi posługuje się kreolskim, co też ciekawe, również w telewizji głównie usłyszymy również i tę mowę.

Rozmówki

Jeżeli wybieramy się na Seszele warto poznać kilka podstawowych zwrotów po kreolsku, aby móc porozmawiać z miejscowymi. W hotelach bez problemu porozumiemy się po angielsku lub też francusku. Oczywiście jeżeli nie znamy również tych języków, to warto zakupić rozmówki z podstawowymi zwrotami, tak aby na miejscu nie mieć problemów.