Seszele to wyspiarskie państwo, położone w bardzo malowniczym regionie na Oceanie Indyjskim. Jest to właściwie cały archipelag wysp, które są oddalone od wybrzeży afrykańskich o około 1600 km. Część wysp jest granitowa i tworzą one niezwykły krajobraz, wystające ponad ziemię wierzchołki skał, porośnięte egzotyczna roślinnością są naprawdę niezwykłe. Natomiast pozostałe wyspy są koralowe i charakteryzuje je teren prawie całkowicie płaski, który również porośnięty jest bujną roślinnością z wieloma egzotycznymi i unikalnymi odmianami roślin. 

Dlaczego Seszele?

Seszele to bardzo egzotyczny region, który posiada niesamowite warunki naturalne. Specyficzne podłoże i ukształtowanie terenu sprawia, że można spotkać tam rośliny, które nie są spotykane nigdzie indziej na świecie. Większość wysp koralowych jest niezamieszkana, zatem flora i fauna jest tam niczym nie skażona, często porównywana z mitycznym rajem. Życie turystyczne skupia się wokół stolicy na wyspach granitowych, gdzie również krajobrazy są tak wspaniałe, że trudno je nawet opisać. Najwspanialsze plaże na świecie są właśnie na Seszelach. Kilometry drobniutkiego piasku i bardzo czystej, lazurowej wody, sprawiają, że jest to miejsce wyjątkowe. Granitowe skały, porozrzucane przy plażach dodają egzotyki i pikanterii całej scenerii. Do tego egzotyczne rośliny, zwierzęta i ptaki. To właśnie na Seszelach zamieszkują gigantyczne żółwie, których nie spotkamy nigdzie indziej.

Czy warto?

Oczywiście, że warto wybrać się na wczasy na Seszele. Z całą pewnością będzie to podróż naszego życia. Nie da się bowiem zapomnieć tych niezwykłych krajobrazów i wspaniałego otoczenia. Zaplecze turystyczne jest również na bardzo wysokim poziomie, a to za sprawą kolonizatorów, którzy budowli tam pierwsze hotele. Dziś Seszele to miejsce bardzo ekskluzywne, które często gości wiele znanych osobistości.

Ciekawe filmy o Seszelach z YouTube.

Wyobraźcie sobie niewielką wyspę z bujną nietkniętą przez stulecia roślinnością, białą plażę z przepięknymi granitowymi kamieniami jedynymi w swoim rodzaju i niepowtarzalnie wyłaniającymi się z turkusowego oceanu. To mały kawałek raju, jeden z niewielu który przetrwał to Constance Lemuria Resort na Praslin. Naprawdę niewiele jest miejsc na świecie tak prawdziwych jak Seszele, gdzie np. na białej piaszczystej plaży np. Anse Kerlan, spokojnie żyją i rozmnażają się żółwie.