Jaka jest pogoda w kwietniu w Alanya. Warunki pogodowe – temperatura powietrza oraz wody.

Kwiecień – Alanya – pogoda

Kwiecień na Riwierze Tureckiej uznawany jest za powolny początek sezonu letniego. Każdy dzień jest coraz cieplejszy, coraz mniej chmur pojawia się na niebie i mniej opadów atmosferycznych. Na plażach w Alanya pojawia się coraz więcej wczasowiczów, przyciąga ich przyjemna morska bryza chłodząca ich w samo południe, kiedy temperatury już mogą zdarzać się nieco bardziej dokuczliwe wewnątrz lądu.

Kwiecień – Alanya – temperatury powietrza

Średnie temperatury odnotowywane w kwietniu w Alanya osiągają wartość około 15-16°C. Słupek rtęci w tym miesiącu nie powinien spadać poniżej 10°C a jeszcze jest za wcześnie by przekraczał on maksymalną wartość 21°C. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że początek kwietnia jest zdecydowanie chłodniejszy niż jego koniec.

Kwiecień – Alanya – temperatury wody

Temperatura wody w Morzu Śródziemnomorskim jest średnio tylko o jeden stopień wyższa, niż to zaobserwowano w marcu. Mianowicie wynosi ona wartość około 17°C. Z tego względu, coraz większa liczba wczasowiczów, która pojawiają się z zagranicy, odważa się na brodzenie po brzegu, a niektórzy śmiałkowie nawet mają ochotę na kąpiel w słonym zbiorniku.

Kwiecień – Alanya – czy to dobry miesiąc na urlop w Turcji?

W kwietniu powoli zwiększa się ruch turystyczny, dlatego hotele powoli się zapełniają, a w restauracjach i kawiarenkach również robi się coraz gwarniej i weselej. Dla osób stroniących od upałów i wielkich tłumów jakich można spodziewać się podczas sezonu letniego, kwiecień wydaje się być jednym z najlepszych miesięcy na zwiedzanie Riwiery Tureckiej. Panują wtedy bardzo przyjemne temperatury a woda w morzu zachęca do zamoczenia chociaż stóp. W kwietniu w Alanya wieczory są coraz cieplejsze, dlatego można spokojnie wybierać się na miasto po zmroku. Zjedzenie romantycznej kolacji nad brzegiem Morza Śródziemnego już nie powinno być zepsute nagłym pogorszeniem się pogody. Pakując się na wyjazd do Turcji w tym miesiącu, należy zabrać ze sobą ciepły sweter, zakryte obuwie, a także deszczówkę lub parasol chroniący przed przelotnymi opadami. Jednak jadąc pod koniec kwietnia, warto spakować kosmetyki do opalania. Co prawda wylegiwanie się na plaży to nie jest do końca jeszcze dobry pomysł, ale rzeczywiście promienie słoneczne mogą nieco zarumienić skórę. A filtry słoneczne przydadzą się szczególnie małym dzieciom i dorosłym o bardzo jasnej karnacji. Dobrze jest pamiętać o zabraniu ze sobą jasnego nakrycia na głowę.