La Gomera i jej charakter.

Niewielka wysepka La Gomera kusi turystów przede wszystkim swoją unikalnością. Niemal wszystko, co składa się na ten malowniczy zakątek, można uznać za niepowtarzalne. Na uwagę zasługuje przede wszystkim kształt wyspy – tworzy ona niemal idealny okrąg. Imponująca jest również liczba i gama atrakcji turystycznych, jakie czekają na gości na niespełna 380 kilometrach kwadratowych. Mimo swojej malowniczości oraz nowoczesności, wyspa ta należy do jednych z najcichszych obszarów Hiszpanii. Dlatego też, śmiało mogą na nią zawitać nawet rodziny z małymi dziećmi a także osoby starsze czy takie, które marzą by uciec od cywilizacji i zakopać się gdzieś, gdzie wszystko zachwyca nawet najbardziej wybredne oko turysty.

La Gomera i jej atrakcje.

Największą atrakcją tej wyspy jest … profesjonalna szkoła gwizdania. Osoby, które ukończą naukę w tej szkole, mogą liczyć, że ich gwizd będzie słyszany nawet w odległości kilku kilometrów (!). Tak, więc, odwiedzając La Gomera, nie zdziwmy się, kiedy będą nas dochodziły gwizdy z nikąd. Poza tym odwiedzając La Gomera możemy również skosztować specjału tej okolicy, a jest nim prawdziwa hiszpańska kawa. Jak twierdzą – nie tylko tamtejsi mieszkańcy – napój ten cechuje się nie tylko wyjątkowym aromatem, ale równie niepowtarzalnym smakiem. Dlatego też, kawa parzona i serwowana w San Sebastian – stolicy a zarazem jednym z bardziej reprezentacyjnych miast wyspy – uchodzi za najlepszą w całej Hiszpanii (!). Warto przekonać się o tym, osobiście odwiedzając jedną z usytuowanych na wyspie niewielkich restauracji czy kawiarenek. 

La Gomera – pogoda.

Pogoda na La Gomera zachęca do zwiedzania tego zakątku przez okrągły rok, oferując naprawdę bardzo przyjazne warunki klimatyczne. Nawet latem, kiedy gdzieindziej temperatury sięgają nawet 30 stopni C, na La Gomera możemy spodziewać się 20 stopni C, co jest bardzo pozytywnie odbierane głównie przez osoby, które nie bardzo przepadają za dusznym i upalnym latem. Przez okrągły niemal rok, można liczyć tu na przewagę dni słonecznych. 

La Gomera – pora na zwiedzanie.

Zwiedzanie La Gomera, może przynieść nam wiele pozytywnych doznań. Mimo, iż nie znajduje się na niej zbyt dużo typowych budowli czy postumentów określanych, jako zabytkowe, to i tak tego typu atrakcji na tej wyspie nie brak. Otóż, odwiedzając tą malowniczą wysepkę, naszą uwagę zwróci zapewne Dom Kolumba. Według miejscowych podań, jest to dom, w którym zamieszkiwał sam Krzysztof Kolumb, za każdym razem, kiedy tylko bywał na wyspie. Odwiedzając wyspę warto też obejrzeć z bliska La Laguna Grande. Według miejscowych wierzeń, to właśnie tu odbywały się niegdyś zloty czarownic (!). inne godne uwagi miejsce – chociaż trudno jest je nazwać typowym zabytkiem – jest Park Narodowy Garajonay. Obejmuje on łączną powierzchnię 4 tys ha. Położony jest w samym środku wyspy (!). Jego niepowtarzalność dostrzegło UNESCO, wpisując park na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego. Odwiedzając to miejsce, możemy nasycić nasze oczy, pięknem tamtejszej przyrody, podziwiając między innymi blisko 500 różnych gatunków drzew.