Reklama
Strona główna Hiszpania La Rioja- pogoda, temperatury i hiszpańskie wina.

La Rioja- pogoda, temperatury i hiszpańskie wina.

550

Co zwiedzić w regionie La Rioja – najlepsze wina i wspaniałe winnice.

La Rioja kojarzy się głównie z nazwą znanego trunku, jednak jest to również nazwa regionu w Hiszpanii, który słynie głównie właśnie z produkcji win. Jest to region położony w północnej części Hiszpanii, pomiędzy Nawarrą, Kastylią i Aragonią. Choć klimat jak to na północy Hiszpanii nieco surowy i chłodny, to jednak bardzo ciekawy nie tylko ze względu na produkcję win i wspaniałe winnice.

Pogoda i temperatury.

Jak już wspomnieliśmy w regionie La Rioja panuje klimat nieco surowy, który charakteryzuje się gorącym latem z temperaturami, które dochodzą nawet do 40’ C i mroźnymi zimami, z temperaturami w granicach 3’ C. Jest to jednak region tak ciekawy, że bez względu na pogodę czy też porę roku, naprawdę warto go odwiedzić.

Hiszpańskie wina i nie tylko.

Rioja jest jednym z najbardziej ekscytujących regionów winiarskich na świecie.
Odkryj wszystko, co musisz wiedzieć o tym fantastycznym regionie.

W regionie La Rioja produkuje się nie tylko wino o tej samej nazwie co region, ,lecz całą masę innych trunków. Będąc w okolicy warto więc wybrać się na wycieczkę po okolicznych winnicach i na własne oczy zobaczyć jak wygląda cały proces wytwarzania tego szlachetnego i lubianego trunku. W każdej z winnic będziemy mieli okazję spróbować miejscowych specjałów i przekonać się, który jest najsmaczniejszy.

Wakacje TV :