Gdzie leży Lanzarote?

Wyspy Kanaryjskie bardzo często określa się miejscem raju na ziemi. Przepiękny krajobraz, niezwykle miejsca, nietypowe obiekty, a do tego doskonała pogoda i fantastyczne atrakcje. To wszystko można przeżyć i zobaczyć, wybierając się na wczasy na Wyspy Kanaryjskie należące do Hiszpanii.

Lanzarote wspaniała Wyspa Kanaryjska

Jedną z trzynastu wysp tworzących Archipelag Wysp Kanaryjskich jest Lanzarote, czwarta, co do wielkości wyspa tego „skupiska”. Stolicą tej wyspy jest Arrecife. A sama wyspa powstała z wulkanu, zresztą po dziś dzień, na wyspie są wulkany i kratery, a część pola pokryta jest lawą. Naturalność ów wyspy, i fakt, że nigdy na niej nie był prowadzony przemysł, Lanzarote uznana została w 1993r. przez UNESCO, jako Rezerwat Biosfery, co czyni ją nadzwyczaj niezwykłą.

Dlaczego wybrać Lanzarote

Wybierając Lanzarote, jako cel podróży, warto wziąć pod uwagę nie tylko jej naturalność i wyjątkowość, ale także fakt, że również i tu są różne zabytki i miejsca, które warto zwiedzić. Część z tych obiektów wydać się może taka sama jak na pozostałych wyspach Archipelagu, ale część jest nietypowa i specyficzna tylko dla tej wyspy. Dlatego nie można ominąć wizyty w tych obiektach – odwiedzenie ich to niemalże obowiązek będąc na tak wyjątkowej wyspie.

Zwiedzanie wyspy

Zaczynając zwiedzanie wyspy warto najpierw zobaczyć Fundación César Manrique. Jest to fundacja w domu położonym na pięciu wulkanicznych otwartych od góry grotach, a każda z nich jest innej barwy. Ów budowla ma ukazywać połączenie tworów ludzkości z naturalną przyrodą. Wewnątrz budynku mieszczą się dzieła artysty, liczne obrazy, rzeźby, fotografie, ceramika, itp. 

Pozostałe miejsca do zwiedzania

Innym obiektem godnym zwiedzenia jest Cueva de los Verdes. Jest to najdłuższy na świecie polanowy tunel, udostępniony do oglądnięcia. Składa się z zawiłych korytarzy, labiryntów, podziemnych jezior i bezdennych przepaści. Wszystko to elegancko oświetlone w taki sposób, aby jak najdoskonalej ukazywać kształty i kolory powstałych z lawy rzeźb.