Za co kochamy Lazurowe Wybrzeże?

Lazurowe Wybrzeże (Riwiera Francuska) – przepiękny region w południowej Francji, rozciągający się od Tulonu do granicy włoskiej. Jednak dla wielu odwiedzajacych – Lazurowe Wybrzeże – to nie tylko miejsce geograficzne na mapie , lecz idea, fantazja, marzenie, turkusowe morze, tropikalne rośliny, wspaniałe krajobrazy, łagodny klimat subtropikalny, piękno słonecznych śródziemnomorskich plaż i zatoczek … Malownicze promenady dla spacerowiczów i wszechobecne rozrywki powodują, że Lazurowe Wybrzeże to ulubione miejsce turystów z całej Europy.

Infrastruktura na Lazurowym Wybrzeżu.

Lazurowe Wybrzeże, to stosunkowo niewielki obszar. Wszystkie jego atrakcje są tak blisko siebie nawzajem, że dotarcie do nich jest łatwe. To ponad sto kilometrów wybrzeża pokrytego luksusowymi hotelami, restauracjami, pięknymi plażami, sklepami, kasynami i luksusowymi willami.

Przyroda na Lazurowym Wybrzeżu.

Przeważającą część Lazurowego Wybrzeża w głębi pokrywają lasy, gdzie – urywające się z wodospadów – płyną i szemrzą krystalicznie czyste strumienie, a na skalistych wzgórzach osadzone są zabytkowe budowle starożytnych miast.

Alternatywa dla kurortów Lazurowego Wybrzeża.

Nicea, Cannes, St Tropez, Monaco … Oprócz wspaniałych i znanych na całym świecie kurortów, Lazurowe Wybrzeże to także: urocze, poetyckie miasteczka i w maleńkiej wiosce senny klimat południa, rzymskie ruiny, muzea sztuki współczesnej znajdujące się w historycznych zamkach, perfumerie, i zapach pełen romantyzmu docierajacy ze wszystkich stron tego regionu Francji.