Les Deux Alpes to popularne miejsce na narty w Alpach Francuskich, pogoda i przewodnik po Les Deux Alpes. Les Deux Alpes jest ośrodkiem narciarskim, odwiedzanym zwłaszcza przez ludzi młodych.

Niesamowity widok. Nagranie z drona uchwyciło, jak niesamowite jest to miejsce.

Les Deux Alpes – przewodnik

Les Deux Alpes jest ośrodkiem narciarskim, odwiedzanym zwłaszcza przez ludzi młodych. Położony jest w regionie Rodan-Alpy, a dokładniej w departamencie Isère w Alpach Delfinackich. Ośrodek znajduje się na wysokości od 1300 do 3520 metrów nad poziomem morza. Jedną z większych miejscowości położonych w okolicy jest Grenoble oddalone od Les Deux Alpes o 71 kilometrów. Miejscowość ma do zaoferowania 225 kilometrów zróżnicowanych i znakomicie przygotowanych tras narciarskich. Jest to jednocześnie największy w Europie obszar do jazdy po lodowcu. Na wysokości 3200 metrów znajduje się snowpark, a w nim między innymi halfpipe, boredrcross muzyka i zaplecze gastronomiczne. Niepowtarzalny klimat miejscowości uzupełniany przez znakomitą ofertę infrastruktury powiązanej, czyli hoteli, restauracji, pubów i dyskotek, sprawia iż jest to jedno z ulubionych miejsc uprawiania narciarstwa i pozostałych sportów zimowych.

Les Deux Alpes – położenie

Miejscowość położona jest na południowym wschodzie Francji, nieopodal granicy Francusko-Włoskiej w tak zwanych Alpach Delfickich. Jest to północna część Alp Francuskich. Z ośrodka narciarskiego Les Deux Alpes w łatwy sposób kolejką linową można dostać się do miejscowości La Grave położonej na wysokości 3600 metrów w Departamencie Alp Wysokich. Z tej miejscowości w pogodne dni dostrzec można Mont Blanc najwyższą górę Alp, będącą jednocześnie najwyższym szczytem Europejskim. Mont Blanc można podziwiać korzystając równocześnie z jednej z tras zjazdowych. Sama nazwa miejscowości Les Deux Alpes nawiązuje do faktu, iż główna część zjazdowa ośrodka mieści się na dwóch halach i zjeżdża się po grzbietach lodowców Girose oraz Mont-de-Lans.

Les Deux Alpes – Pogoda

Ze względu na położenie ośrodka Les Deux Alpes wysoko w górach na lodowcu, nie trzeba obawiać się zbytnio o warunki narciarskie. Oczywiście im wyżej tym są one lepsze oraz dostępne przez cały rok. Dodatkowo o odpowiednią ilość śniegu dba 214 armatek, które w razie potrzeby i przy sprzyjających warunkach temperaturowych z łatwością uzupełnią braki śniegu. Jak wspomniano położenie na lodowcu oraz wysokość niektórych tras znajdujących się aż 3600 metrów nad poziomem morza powoduje, że śniegu na trasie nie powinno zabraknąć. Z tego też względu sezon narciarski w Les Deux Alpes trwa zarówno latem jak i zimą. Jest to pierwszy we Francji ośrodek narciarski umożliwiający uprawianie sportów zimowych również latem. Pogoda ze względu na górskie położenie bywa kapryśna, mianowicie wraz ze wzrostem wysokości temperatura powietrza spada, trzeba więc być na takie warunki przygotowanym. Warto również być przygotowanym na zamknięcie tras spowodowane złymi warunkami pogodowymi oraz zagrożeniami lawinowymi.