Lipiec to miesiąc wakacyjny, który w całej niemal Europie jest gorący i słoneczny. Także w Hiszpanii możemy spodziewać się upałów i wysokich temperatur powietrza. Jest to idealny zatem czas na odwiedzenie północnej części Hiszpanii, gdzie temperatury powietrza są o kilka stopni niższe niż w pozostałych częściach tego kraju.

Temperatury w północnej Hiszpanii w lipcu

Jak już wspomnieliśmy, północ Hiszpanii to region, gdzie często pada deszcz i temperatury powietrza są o kilka stopni niższe niż w pozostałych regionach. W lipcu temperatury w dzień dochodzą tam do 26’ C i około 19’ C w nocy. Jest to zatem idealna wręcz temperatura na zwiedzanie tego „ zielonego” regionu, na wycieczki piesze i rowerowe.

Co ze sobą zabrać?

Planując urlop w lipcu, na północy Hiszpanii, trzeba koniecznie zabrać ze sobą parasole i kurtki przeciw deszczowe, gdyż jest to najbardziej „ mokra” część Hiszpanii. Oczywiście w lipcu z całą pewnością po nawet ulewnym deszczu wyjdzie mocne słoneczko, zatem okulary przeciw słoneczne i kremy z filtrem, również powinny się znaleźć w wakacyjnej walizce.