Sierpień to idealny czas na urlop dla tych wszystkich, którzy preferują wylegiwanie się na plaży, sporty wodne i wszelkie rozrywki w gorącym słońcu, na pięknych plażach. Hiszpania to idealne wręcz ku temu miejsce, gdyż niezwykłych plaż jest tam naprawdę sporo. Do tego w sierpniu pogoda na pewno będzie sprzyjała wypoczynkowi na powietrzu.

Temperatury powietrza i wody

Temperatury powietrza w sierpniu w Hiszpanii wynoszą około 30’ C w dzień i 22’ C w nocy. Oczywiście w poszczególnych regionach mogą się nico różnić, generalnie jednak sierpień należy do tych miesięcy najcieplejszych w całym kraju. Temperatura wody w miesiącu sierpniu waha się w granicach 20- 23’ C.

Najpiękniejsze plaże

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Hiszpania to prawdziwy raj dla miłośników plażowania. Jedną z takich pięknych plaż znajdziemy w północno- wschodniej części wybrzeża w pobliżu granicy z Francją. Kolejna to Playa de Las Catedrales w Galicji. Niesamowite formy skalne i jaskinie w pobliżu plaży, zachwycą nawet tych najwybredniejszych. Wspaniałe i mało znane przez turystów plaże znajdują się w regionie Kantabrii.