Coraz więcej naszych rodaków decyduje się na urlop w miesiącu wrześniu. W Polsce temperatury powietrza są już najczęściej jesienne, często pada deszcz i marzy nam się wówczas przedłużenie naszego lata. Warto wówczas wybrać się do Hiszpanii, gdzie wciąż mocno świeci słońce i nikt nawet nie myśli o nadchodzącej jesieni. Temperatury powietrza i wody wciąż pozwalają na opalanie i korzystanie z kąpieli.

Temperatury powietrza i wody we wrześniu

Wrzesień praktycznie w całej Hiszpanii przywita nas gorącym słońcem i przyjemnymi temperaturami. Choć oczywiście te ostatnie różnią się nieco w poszczególnych regionach, to jednak jak na wrześniowe warunki jest to idealny czas na urlop. Temperatury powietrza w dzień wahają się w granicach 28- 32’ C i około 18- 20’ C w nocy. Temperatura wody wynosi wówczas około 20- 22’ C.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc we wrześniu do Hiszpanii zabierzmy ze sobą lekkie ubrania, stroje kąpielowe, okulary przeciw słoneczne i kremy z filtrem. Jednym słowem wszystko to, co może przydać się na plaży. Noce są nieco chłodniejsze zatem przyda się również na wieczorne spacery cieplejszy sweter lub bluza.