Wybierasz się w zimie na Majorkę? Sprawdź, jaka panuje pogoda na Majorce w lutym. Sprawdź, jakie są temperatury, luty- Majorka.

Ciepła, urokliwa zima na Majorce

to przede wszystkim dość wysokie temperatury zarówno w ciągu dnia – sięgające nawet 12 st. C, jak i w nocy, kiedy temperatury wahają się między 0-2 st. C. Poza tym luty na Majorce to również dość wysoka temperatura wody sięgająca nawet 12 st. C. Opisując jaka jest pogoda na Majorce w lutym należy podkreślić, że występuje tam w ciągu dnia co najmniej 7 godzin słonecznych. Na czym zaś polega urokliwość lutego na Majorce? Otóż w tym miesiącu można podziwiać przepiękne rozwinięte już w poprzednim miesiącu i kwitnące migdałowce. Zatopiona w nich Majorka wygląda wyjątkowo atrakcyjnie i niepowtarzalnie.

Jak spędzić luty na Majorce?

Odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista. Luty na Balearach (w skład których wchodzi również Majorka) zachęca nas przede wszystkim do aktywnego wypoczynku. Tylko spacery czy piesze wycieczki są wówczas w stanie oddać prawdziwe piękno zimowych krajobrazów, tak różnych od tych, które znamy z naszych rodzimych stron. Co prawda my również możemy w lutym podziwiać kwiaty … ale są to jedynie krótkotrwałe rzeźby „Mistrza Mroza”. Tak łagodna zima sprzyja również uprawianiu różnych form aktywności fizycznej. Należą do nich między innymi:

  • wycieczki górskie: piesze i rowerowe;
  • wspinaczki i zjeżdżanie na linie.