Co robić w marcu na Majorce? Pogoda, temperatury powietrza I wody. Jechać i delektować się pięknem krajobrazów, korzystać ze słonecznych dni.

W marcu na Majorce widać już pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny, choć temperatury powietrza jeszcze nie są zbyt wysokie. Można jednak śmiało tam jechać i delektować się pięknem krajobrazów i delektować się spacerami na pustych jeszcze plażach. Co też bardzo ważne, w hotelach nie ma jeszcze nawału turystów, więc nocleg można dostać nawet bez wcześniejszej rezerwacji. Ceny w kurortach są nieco niższe niż w szczycie sezonu, jednak nie liczmy na wielkie obniżki.

Majorka w marcu- temperatury

Na Majorce w marcu pogoda może być jeszcze zmienna, choć jest coraz więcej słonecznych dni. Słoneczko bardzo szybko nagrzewa wodę, której temperatura wynosi około 14° C. Temperatury powietrza powoli zbliżają się do 20° C i najczęściej wynoszą około 17° C.

Co robić w marcu?

Przede wszystkim korzystać ze słonecznych dni. Zatem spacerować po plażach, jeździć rowerami, zwiedzać okolicę i korzystać ze wszystkich możliwych atrakcji. Warto wybrać się na pola golfowe, pograć w tenisa, czy też wybrać się do ogrodów botanicznych. W ten sposób poznamy podczas urlopu całą wyspę i z całą pewnością przyjrzymy się życiu miejscowych, a nie tylko turystów w kurortach.