Reklama
Strona główna Hiszpania Luty w Hiszpanii- pogoda i temperatury

Luty w Hiszpanii- pogoda i temperatury

Luty w Hiszpanii. Pogoda i temperatury w stolicy i na Wyspach Kanaryjskich.

3552
Hiszpania w lutym - śnieg i słońce

Kto choć raz spędzał urlop w Hiszpanii, to wie, że jest to idealne wręcz miejsce do spędzania wakacji. Bez względu na to, czy nasz urlop przypada w lutym czy w lipcu, to Hiszpania zawsze nadaje się ku temu idealnie. Oczywiście w lutym w samej Hiszpanii nie natrafimy na upały, jednak warto wówczas wybrać się na którąś z hiszpańskich wysp i można bez ograniczeń rozkoszować się gorącym słońcem i wspaniałymi plażami.

Luty w centrum Hiszpanii- temperatury powietrza

Okolice Madrytu przywitają nas w lutym temperaturami, które wynoszą około 15’ C w dzień i 7’ C w nocy. Choć jest cieplej niż w Polsce, to jednak z całą pewnością daleko do tropikalnych upałów. W takim miejscu jak Madryt nie będziemy się z całą pewnością nudzić, nawet wówczas gdy spadnie deszcz. Wspaniałe zabytki, wiele teatrów, galerii, wystaw, restauracji, pubów i dyskotek, to tylko jedne z wielu atrakcji, które zapewni nam Madryt. Jeżeli jednak zapragniemy podczas urlopu trochę słońca, to warto wybrać się choć na kilka dni na jedną z hiszpańskich wysp na Wyspach Kanaryjskich.

Luty na Wyspach Kanaryjskich

Hiszpania posiada na Wyspach Kanaryjskich kilka wysp, które zachwycą nawet tych najwybredniejszych. Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, La Palma czy La Gonera przez cały niemal rok mogą poszczycić się wspaniałą pogodą. W lutym na tych wyspach z całą pewnością przywitają nas wysokie temperatury, które wynoszą około 25’ C. Również wysoka jest temperatura wody, która wynosi około 19’ C. Nic tylko wypoczywać i pławić się w hiszpańskim słoneczku.