Hiszpania to kraj bardzo różnorodny pod wieloma względami. Owa różnorodność przejawia się w kulturze, w kuchni, w krajobrazie i w pogodzie w poszczególnych regionach Hiszpanii. Ciężko zatem jednoznacznie stwierdzić jaka pogoda występuje tam w styczniu, gdyż różnice temperatur pomiędzy poszczególnymi regionami wahają się nawet do 10’ C. Wyjeżdżając więc w styczniu na urlop do Hiszpanii, musimy sprawdzić dokładną pogodę dla regionu w który się wybieramy.

Wybrzeże Śródziemnomorskie- pogoda i temperatury

Wybrzeże Śródziemnomorskie jest regionem najczęściej odwiedzanym przez turystów. W miesiącu styczniu można spodziewać się tam temperatur, które oscylują w granicach 15- 22’ C. Temperatura wody wynosi około 16’ C, choć bywają dni gdy jest nawet o kilka stopni cieplejsza, a jest to głównie uzależnione od ilości godzin słonecznych. Zatem urlop w miesiącu styczniu w tym regionie z całą pewnością będzie należał do udanych dla tych wszystkich, którzy nie preferują upałów, jednak nie lubią też marznąć.

Styczeń na północy Hiszpanii

Jeżeli marzy nam się urlop pośród bujnej zieleni i wspaniałej przyrody, to z całą pewnością powinniśmy się wybrać na północ Hiszpanii. Choć w miesiącu styczniu raczej trudno tam o słoneczko, to jednak jest to region bardzo ciekawy i specyficzny pod względem architektonicznym, kulturowym i mentalnym. Pamiętajmy jednak, że jest to również najbardziej deszczowa część Hiszpanii, zatem niezbędne będą parasole i kurtki przeciw deszczowe.