Maj w Chorwacji przywita nas z całą pewnością pięknym słońcem i dość przyjemnymi temperaturami. Jest to idealny czas na długie spacery po pięknej okolicy, pośród wspaniałej i bujnej przyrody. Co odważniejsi mogą wskoczyć do wody, ale najprzyjemniej to chyba będzie popływać statkiem lub też łodzią.

Maj na chorwackim wybrzeżu, rozpoczyna długo trwający okres pięknej pogody. Prawie do samego października będzie zatem świeciło mocno słońce, a jeżeli popada, to na krótko i tylko po to, aby schłodzić upalne powietrze. Maj jest wspaniałą wręcz porą do spędzenia urlopu w Chorwacji. Choć większość turystów wybiera się na wybrzeże, to także w pozostałych regionach jest już ciepło i rzadko kiedy pada. Temperatury wynoszą około 28° C w dzień i 20° C w nocy. Jest zatem dość ciepło i przyjemnie, aby spędzać czas na łonie natury. Temperatura wody w maju wynosi około 17’ C – 19′ C, zatem co odważniejsi korzystają z pierwszych kąpieli.

Maj w Chorwacji.

Tak jak w wielu innych regionach Europy tak samo w Chorwacji, maj jest dla wielu jednym z najpiękniejszych miesięcy. Zwłaszcza tę porę roku doceniają miłośnicy przyrody, gdyż w tym miesiącu jest ona najpiękniejsza. Po ulewnych deszczach i przy coraz wyższej temperaturze przyroda jest w pełni rozkwitu. Oliwne gaje, drzewa pomarańczowe, lawenda, winorośl, to wszystko kwitnie właśnie w maju i nieziemsko pachnie. Warto więc spędzać czas na długich spacerach, w okolicach parków narodowych, których w Chorwacji jest naprawdę sporo. Podziwiajmy wyjątkową przyrodę tego kraju, obserwujmy chronione zwierzęta, ptaki i delektujmy się spokojem tych wspaniałych miejsc.

Co trzeba ze sobą zabrać?

Przede wszystkim trzeba zabrać ze sobą aparat, aby uwiecznić wszystkie ciekawe miejsca. Po drugie, należy pamiętać o zabraniu zarówno lekkiej odzieży jak i trochę cieplejszej. Zawsze może przyjdzie nam ochota na wycieczkę w góry, a tam w maju jest jeszcze dość chłodno. Zabierzmy również ze sobą podstawowe leki i środki opatrunkowe, które mogą nam się przydać w czasie urlopu.

Co robić w maju?

Tak jak już wspomnieliśmy na początku, to przede wszystkim delektować się pięknem otoczenia i wspaniałą przyrodą. Zwiedzanie, długie spacery po plaży, wędkowanie, nurkowanie, jazda na rowerze, pływanie statkiem, to tylko niektóre propozycje na spędzenie wakacyjnych dni.