Czerwiec – wspaniały czas na nurkowanie w Chorwacji. Pogoda w Chorwacji w czerwcu i temperatury.

Czerwiec jest miesiącem, który rozpoczyna w Chorwacji długi czas sezonu urlopowego. Temperatury powietrza są już bardzo wysokie, zatem można bez ograniczeń korzystać z wielu atrakcji tego wspaniałego miejsca. Niezwykle urokliwe plaże, ciepła woda, bujna i nie skażona przyroda w licznych parkach sprawią, że urlop na Chorwacji w czerwcu dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

W czerwcu w Chorwacji trwa już prawdziwe lato. Bardzo wysokie bowiem są zarówno temperatury powietrza jak i wody. Dochodzą one do 30° C w dzień, a w nocy około 25° C. nocy. Temperatura wody wynosi już 20’ C i bez ograniczeń można korzystać z kąpieli. Raczej nie powinien padać deszcz, a jeżeli już nawet się zachmurzy, to z całą pewnością na krótko i zaraz znów wyjdzie wspaniałe słońce. Piękna pogoda i coraz większy ruch turystyczny, to normalny obrazek zwłaszcza na wybrzeżu.

Czerwiec w Chorwacji – nurkowanie.

Czerwiec to początek sezonu urlopowego i idealny czas na aktywny wypoczynek. W Chorwacji można z powodzeniem w wielu miejscach nurkować. Jest wiele baz nurkowych, które są przeznaczone zarówno dla osób posiadających kwalifikacje jak i dla tych zupełnie początkujących. Można bowiem zapisać się na kurs i pod okiem instruktora będzie można poznawać podwodne tajemnice chorwackich wybrzeży. Pełno w nich wspaniałych raf koralowych, zatopionych statków, jaskiń i innych ciekawych miejsc wartych zobaczenia.

Nurkowanie na Chorwacji – bezpieczeństwo.

Nawet gdy posiadamy uprawnienia do nurkowania, to aby nurkować w Chorwacji, musimy wykupić specjalną kartę, którą można dostać za opłatą w każdym punkcie nurkowym. Ponadto pamiętajmy, żeby nigdy nie nurkować na własną rękę i samemu, zwłaszcza w nieznanych wodach. Najbezpieczniej jest nurkować w wyznaczonych bazach, gdzie nad bezpieczeństwem nurków czuwają doświadczeni nurkowie.

Przyroda w czerwcu w Chorwacji.

Podczas urlopu w czerwcu warto skupić się na przyrodzie. W tym czasie bowiem jest ona najbujniejsza i możemy podziwiać ją w pełnej krasie. Warto zatem wybrać się na zwiedzanie okolicznych parków, które zachwycą nas różnorodnością ptactwa, zwierząt i roślinności. Wspaniałe wodospady, jeziora i góry, to tylko jedne z wielu atrakcji przyrodniczych w Chorwacji.