Pogoda w Chorwacji w lipcu. Temperatury powietrza i sposoby na schłodzenie rozgrzanego ciała.

Lipiec w Chorwacji to idealny czas na urlop dla miłośników plażowania i kąpieli w ciepłym Adriatyku. Liczne plaże, możliwość uprawiania sportów wodnych, pływania na statku, na skuterze, łodzią czy też jachtem, to tylko niektóre z lipcowych atrakcji w Chorwacji. Pogoda jest idealna do tego typu rozrywek, gdyż jest bardzo ciepło i ciągle świeci słońce.

Temperatury powietrza i wody – pogoda na Chorwacji w lipcu

Lipiec to najcieplejszy miesiąc w ciągu całego roku, a temperatury powietrza w dzień wynoszą nawet 32’ C. Noce są nieco chłodniejsze, z temperaturami rzędu 21’ C. Woda w Adriatyku jest bardzo ciepła i wynosi około 22’ C. Z nad morza wieje lekki wiaterek, który jest bardzo przyjemny podczas wysokich upałów.

Ponieważ w lipcu temperatury powietrza w Chorwacji przekraczają 30° C. jest naprawdę upalnie i najczęściej sucho. W górach i  dalej w głębi kraju  jest nieco chłodniej, jednak temperatury powietrza najczęściej dochodzą również do 30° C. Temperatura wody wynosi około 25° C i w tym miesiącu osiąga swój szczyt.

Lipiec w Chorwacji to szczyt sezonu turystycznego. We wszystkich miejscowościach na wybrzeżu jest tłoczno i bardzo głośno. Ci, którzy lubią takie warunki urlopowe, to będą wówczas się czuć jak ryba w wodzie. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu. W lipcu bowiem jest gorąco, więc chętnie chłodzimy się w morskich falach, pływając, nurkując czy też jeżdżąc na skuterach wodnych. Gdy znudzą nam się już te wodne szaleństwa, to warto wybrać się na spacer w poszukiwaniu restauracji lub też kafejki, aby spróbować miejscowych specjałów.

Smakołyki na upalne dni.

Temperatury w Chorwacji w lipcu są bardzo wysokie, zatem przydała by się jakaś nutka ochłody. Oczywiście można wskoczyć do morza i tak się ochłodzić lub też można poszukać jakiś smakołyków, które nas ochłodzą. W Chorwacji, zwłaszcza w rejonie wybrzeża, w każdej restauracji możemy spróbować pysznych chłodników, które są idealne wręcz na gorące dni. Ponadto wspaniałe soki z miejscowych pomarańczy, z kostką lodu i zimne, miejscowe piwko, to prawdziwe rarytasy na lipcowe dni.

Co robić w lipcu?

Przede wszystkim opalać się na pięknych plażach, spacerować i poszukiwać ciekawych zakątków, wśród skalistych brzegów. Zwiedzać liczne jaskinie i zabytki, nurkować, pływać i poznawać ciekawą historię tego kraju. Warto rozmawiać z miejscowymi ludźmi i poznawać ich historię. Warto przy tym pamiętać, że Chorwaci są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów, jednak są ludźmi bardzo honorowymi i nie lubią gdy ktoś źle mówi o ich kraju.