Sierpień w Chorwacji to szczyt sezonu i czas wysokich temperatur. Wszędzie mnóstwo słońca, na plażach pełno turystów, gwarno i wesoło. Jest to zatem czas dla tych wszystkich, którzy lubią tłoczne miejsca i liczne towarzystwo. Oczywiście na wielu plażach, pośród skał, można znaleźć zaciszne miejsca dla siebie, jednak w sierpniu gdzie wszędzie pełno turystów, będzie to też nie małą sztuką.

Pogoda w sierpniu na Chorwacji

Temperatury powietrza w sierpniu wynoszą 30’ C w dzień i 19’ C w nocy. Temperatura wody wynosi 23’ C i jest nawet cieplejsza od tej, którą notuje się w lipcu. Bardzo rzadko pada deszcz, wieje tylko lekki i bardzo przyjemny wiaterek znad morza.

Sierpień w Chorwacji to kolejny miesiąc wysokich upałów, czas urlopów i wypoczynku. We wszystkich miejscowościach na wybrzeżu bardzo tłoczno i wesoło. Jest to czas, który przyciąga zwłaszcza młodych ludzi, którzy lubią zabawę i aktywny wypoczynek. Chorwacja jest wręcz stworzona do tego typu rozrywek. Młodych ludzi przyciąga jak magnes ciepłe morze, piękne widoki, idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, wiele dyskotek, pubów i restauracji. Ponadto tłumy ludzi z całego świata, czyli mnóstwo okazji do zawierania nowych przyjaźni i znajomości. Jednym słowem wszystko to, co młodzi ludzie lubią najbardziej.

Najlepsze miejsca na urlop dla młodych ludzi.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, młodzi ludzie uwielbiają miejsca tłoczne, gwarne, gdzie jest wiele rozmaitych rozrywek i atrakcji. Takich miejsc na chorwackim wybrzeżu jest naprawdę wiele. Rozpocznijmy od malowniczego Dubrownika, który zachwyci wszystkich wielbicieli zabytków i nurkowania. Do tego wiele atrakcji przeznaczonych dla turystów, takich jak dyskoteki, restauracje i różne imprezy plenerowe. Inny znany kurort, który zachwyci młodych to Hvar, Istria czy też patrząc w głąb kraju stolica Chorwacji- Zagrzeb. Zapewniają one turystom taką masę atrakcji, że nikt nie będzie się nudzić i narzekać.

Co należy ze sobą zabrać jadąc na urlop w sierpniu?

Przede wszystkim należy pamiętać o zabraniu kremów i olejków do opalania, okularów, czapek i wszystkiego, co pozwoli ochronić naszą skórę przed promieniowaniem słonecznym. Ponadto warto zabrać ze sobą pianki i mleczka, które złagodzą skutki nadmiernego opalania i pozwolą zachować zdrowy wygląd skóry. Pamiętajmy, aby zawsze podczas wycieczek i zwiedzania mieć ze sobą butelkę wody, aby nasz organizm nie uległ odwodnieniu. Jest to szczególnie ważne u dzieci i osób starszych, którzy są bardziej wrażliwi na wysokie temperatury.

Sierpień od kuchni

Jeżeli znudzi się już nam plażowanie to warto znaleźć jakąś przytulną restaurację i spróbować miejscowych specjałów. W takich temperaturach najlepsze będą lekkie sałatki, potrawy z owoców morza i świeże owoce. Do tego idealne będzie wspaniałe, miejscowe wino lub soki ze świeżych owoców cytrusowych.