Wrzesień w Chorwacji. Pogoda i temperatury powietrza i wody.

Wrzesień to idealny czas na urlop dla tych wszystkich, którzy nie lubią tłumów, jednak preferują urlop podczas ciepłej pogody. Wrzesień charakteryzuje się bowiem dość wysokimi temperaturami powietrza i bardzo ciepłym morzem. Śmiało więc można nadal korzystać z uroków z ciepłego morza, wylegiwać się na plażach, bądź też spędzać wolny czas czynnie, na przykład podczas nurkowania w morskich falach.

Wrzesień w Chorwacji to miesiąc, który powoli zwiastuje nadchodzącą jesień. Choć śladów takiej prawdziwej, znanej nam Polakom jesieni, próżno szukać, to w temperaturach powietrza i coraz krótszym dniu, jest to już widoczne. Słońce jednak nadal świeci jeszcze dość mocno, a temperatura wody jest taka sama jak w miesiącu lipcu czy też sierpniu. Można więc śmiało korzystać ze wszystkich atrakcji tego wspaniałego kraju.

Temperatury powietrza i wody.

Temperatura wody we wrześniu w Chorwacji jest wciąż tak samo wysoka jak i w sierpniu. Wynosi średnio 25° C i jest to najwyższy pułap, który osiąga co roku. Temperatura powietrza jest już nieco niższa i wynosi około 30° C w dzień i 25° C w nocy. Nadchodzącą jesień widać w coraz krótszym dniu i coraz częściej padających deszczach. Jednak nie są one jeszcze zbyt długotrwałe ani obfite. Najczęściej zaraz wychodzi słoneczko, które grzeje jeszcze dość mocno. Śmiało więc można planować swój urlop na wrzesień, nawet jeżeli jesteśmy fanami słońca i plaży. Aura nie powinna nas zawieźć i z pewnością wspaniale wypoczniemy w tym nieco spokojniejszym już miesiącu.

Temperatura wody w Chorwacji we wrześniu

Woda w Adriatyku jest bardzo ciepła, a jej temperatura wynosi 22’ C. Zadowoleni zatem będą nawet ci, którzy nie lubią marznąć i zanurzają się tylko w ciepłych wodach.

Wrzesień – co robić we wrześniu w Chorwacji?

We wrześniu temperatury powietrza wciąż są wysokie, zatem bez problemu można kapać się w morzu, pływać, nurkować, spacerować i zwiedzać okolicę. Można poznawać ten piękny kraj samochodem lub też na rowerze. Ten drugi sposób polecamy zwłaszcza miłośnikom dwóch kółek i amatorom sportu. Pogoda we wrześniu jest idealna wręcz do wycieczek rowerowych, gdyż jest ciepło a deszcz pada bardzo rzadko.

Nurkowanie w Chorwacji

Liczne wysepki, podwodne skały, jaskinie i wspaniała podwodna flora i fauna sprawiają, że jest to idealne wręcz miejsce do nurkowania. Każdy nawet początkujący nurek, może spróbować swoich sił i podziwiać niezwykłą podwodną przyrodę. Liczne bazy nurkowe wypożyczają profesjonalny sprzęt, zapewniają szkolenie i opiekę doświadczonych instruktorów.