Marbella to bardzo znane miasto wśród elity towarzyskiej najwyższego szczebla. To właśnie tam spędzają swoje urlopy znane gwiazdy ekranu, polityki i wszyscy, którzy nie narzekają na brak gotówki. To wspaniałe miasto na słonecznym wybrzeżu Costa del Sol należy do najdroższych miejsc na świecie. Piękne plaże, wspaniała pogoda, mnóstwo rozrywek i ekskluzywne zaplecze hotelowe przyciąga bogaczy jak magnes.

Marbella- pogoda.

Marbella to miasto leżące na słonecznym wybrzeżu Costa del Sol, zatem przez większą część w roku można tam liczyć na piękną pogodę, wysokie temperatury i gorące słoneczko. Latem temperatury przekraczają zazwyczaj 30’ C, jednak delikatny wiaterek z nad morza łagodnie chłodzi powietrze i sprawia, że upał nie jest tak męczący. Zima w Marbelli jest łagodna z temperaturami w granicach 15’ C.

VIDEO: Marbella nagrana z drona. Piękne wideo z lotu ptaka.

Ciekawostki turystyczne.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Marbella to miasto bardzo drogie, pełne kasyn, ekskluzywnych hoteli i apartamentów. Wiele sklepów z odzieżą znanych projektantów i domów mody. Choć przeciętnego śmiertelnika nie stać będzie zapewne na wiele z tych atrakcji, to jednak zawsze można pospacerować piękną promenadą czy też zwiedzić zabytkowe, stare miasto.

Wakacje TV :