Murcja jest to region położony w południowo- wschodniej Hiszpanii, pomiędzy Walencją, Andaluzja i Morzem Śródziemnym. Tym samym posiada wspaniałe, piaszczyste plaże, które w sezonie letnim zachęcają do wypoczynku. Region jest również bardzo przyjazny pod względem pogodowym, bowiem w ciągu roku notuje się ponad 300 dni słonecznych.

Pogoda, klimat i temperatury

Pogoda w regionie Murcja jest bardzo zróżnicowana ze względu na dużą różnorodność w ukształtowaniu terenu. W rejonach górskich panuje nieco surowy, górski klimat, który sprawia, że temperatury są nieco niższe niż w pozostałej części regionu. Najcieplejszy jest region nadmorski i tam temperatury powietrza w miesiącach letnich wynoszą około 33’ C w dzień i 20’ C w nocy. Temperatura wody wynosi wówczas średnio 18-24’ C. Jest to zatem idealny czas na korzystanie z licznych atrakcji tego regionu.

Ciekawe miejsca

W regionie Murcja znajdziemy przede wszystkim wspaniałe zaplecze hotelowe z licznymi dodatkowymi atrakcjami, jak na przykład pola golfowe. O pięknych plażach już wspominaliśmy, jednak to nie jedyna atrakcja. Liczne muzea, ciekawe architektoniczne budowle i zabytki, to wizytówka tego regionu. Trzeba koniecznie zobaczyć:

  • zamek w Mula
  • zamek w Lorca
  • zamek Jumilla i wiele innych ciekawych miejsc.

Wakacje TV :