Wczasy w Chorwacji w marcu. W jakim regionie Chorwacji jest najlepsza pogoda i co ze sobą zabrać na wczasy?

Choć marzec w Chorwacji nie przywita nas gorącym słońcem i wysokimi temperaturami, to jednak warto tam jechać. Zawsze przecież przed deszczem można się schować w kawiarni i spróbować miejscowych specjałów, lub też można wybrać się do muzeum, a tych w całej Chorwacji nie brakuje.

Pogoda w poszczególnych regionach Chorwacji dość znacznie się różni, zatem gdy na wybrzeżu w marcu już jest bardzo przyjemnie i dość ciepło, to w centralnej części, w górach i na północy jest jeszcze dość chłodno. Jeżeli wybieramy się właśnie w marcu na urlop, to zastanówmy się wpierw, w który region jedziemy, tak abyśmy się mogli do zmian pogodowych odpowiednio przygotować.

Chorwacja w marcu- temperatury i różnice.

Temperatury powietrza w marcu na wybrzeżu wynoszą 15C w dzień i około 10° C w nocy. W górach jest znacznie zimniej i tam temperatury powietrza wynoszą około 0° C lub często są jeszcze nawet ujemne. W centralnej części kraju i na północy, temperatury wynoszą wówczas około 12° C w dzień i około 8°  C w nocy. Mimo jeszcze niezbyt wysokich temperatur, na wybrzeżu jest już bardzo słonecznie i każdym kolejnym dniem coraz cieplej. W głębi kraju wciąż bywa deszczowo.

Temperatura wody jest coraz wyższa, jednak nie można jeszcze korzystać z kąpieli w Adriatyku. Temperatura wody w marcu wynosi około 14’ C.

Zwiedzanie w marcu

Jadąc do Chorwacji w marcu, warto nastawić się głównie na zwiedzanie okolicy. Pogoda sprzyja wycieczkom samochodowym, można więc zwiedzić nawet wszystkie najważniejsze miasta i miejsca.

Koniecznie zatem trzeba zobaczyć takie miejsca jak:

  • Zagrzeb
  • Istria
  • Porec
  • Zadar
  • Split
  • Dubrownik i wiele innych ciekawych miast i miasteczek.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc w marcu do Chorwacji, trzeba zabrać ze sobą ciepłe ubrania i takie, które ochronią nas przed deszczem. Trzeba też pamiętać, że Chorwacja to kraj gdzie wieją dość silne wiatry, które latem przynoszą ulgę w upałach, jednak w porze zimowej czy też wczesnej wiosny bywają uciążliwe. Zabierzmy zatem ze sobą też czapki czy też odzież z kapturami, tak aby chronić przed nimi głowę.