O czym należy pamiętać jadąc na urlop do Chorwacji z dzieckiem? Praktyczne porady.

Chorwacja jest krajem bezpiecznym i nie ma tam żadnych zagrożeń epidemiologicznych, zatem bez problemu można tam jechać z dziećmi. Oczywiście każda wyprawa z dziećmi wymaga szczególnego przygotowania, szczególnie ważne jest to wówczas gdy nasze dzieci są małe. Jak zatem przygotować się do takiej wyprawy aby wszyscy byli zadowoleni i żeby wszyscy członkowie rodziny należycie wypoczęli. Pierwszą rzeczą jest wybór odpowiedniego miejsca na urlop.

Jak wybrać miejsce na urlop z dzieckiem?

Z dziećmi najlepiej jechać na kempingi, których w Chorwacji jest naprawdę sporo. Wszystkie usytuowane są na wybrzeżu, czyli w miejscach najbardziej atrakcyjnych turystycznie. Takie kempingi znajdziemy na stronach internetowych, więc bez problemu możemy sprawdzić w jakiej są okolicy, jaki panuje tam standard i czy są atrakcje przewidziane dla dzieci. Wybierajmy takie, w których są baseny dla dzieci, place zabaw i możliwość pozostawienia dziecka pod okiem opiekuna. To bardzo ważne elementy, gdyż rodzice będą mieli wtedy wolny czas dla siebie i będą mogli choć trochę odetchnąć.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem.

Aby urlop z dzieckiem był udany to musimy jeszcze przed wyjazdem zadbać o szereg rzeczy. Przede wszystkim zapewnijmy dziecku i sobie spokojną podróż. Pamiętajmy zatem o zabraniu leków lokomocyjnych a także różnych atrakcji, którymi zajmiemy dziecko w podróży. Może to być na przykład nowa książeczka, malowanka, przenośne DVD z bajkami itp. Koniecznie pamiętajmy o tym, że dziecko musi mieć również paszport, który potrzebny będzie nie tylko na granicy, ale również w Chorwacji, gdy będziemy musieli udać się po pomoc do lekarza. Żaden lekarz nie wystawi nam recepty ani nie udzieli bezpłatnej pomocy, gdy nie będziemy mieć tego dokumentu. Warto zabrać ze sobą podstawowe leki, opatrunki i wodę utlenioną.