Chorwacja – środki komunikacji publicznej. Podróżowanie taksówką czy też autobusem.

Gdy wyjeżdżamy na urlop do Chorwacji, to najłatwiej pojechać tam samochodem lub też wynająć go na miejscu. Wówczas nie będziemy uzależnieni od innych środków transportu, które nie zawsze są komfortowe. Ponadto nie będziemy musieli czekać na przystankach, czy też ponosić dodatkowych kosztów za bilety i przejazdy. Oczywiście zawsze jest koszt paliwa, jednak wygoda własnego samochodu jest nie do przecenienia. W niektórych przypadkach jesteśmy jednak zmuszeni do korzystania z innych środków komunikacji, którymi są taksówki i autobusy.

Taksówki i autobusy w Chorwacji.

W Chorwacji można podróżować taksówkami, choć oczywiście jest to najdroższy ze sposobów. Ponadto ceny za przejazd są zawsze podawane dopiero po dotarciu na miejsce, zatem taksówkarze mają tutaj duże pole do oszustw, i to przeważnie robią. Lepszym wyjściem jest korzystanie z autobusów, gdyż ceny za bilety są niewielkie, a ponadto sieć autobusowa jest dobrze rozwinięta. Autobusy jeżdżą też zgodnie z rozkładami, jest też dużo przystanków, praktycznie w każdym mieście.\

Przydatne informacje.

Korzystając ze środków komunikacji publicznej w Chorwacji, należy pamiętać o podstawowych środkach ostrożności. Nie od dziś bowiem wiadomo, że to głównie turyści są celem drobnych kieszonkowców i wszelkiej maści złodziei. W ścisku autobusowym te procedery kwitną, zwłaszcza na trasach najczęściej uczęszczanych przez turystów. Bezpieczniejsze są taksówki, jednak uważajmy tutaj na ceny i najlepiej próbujmy się targować o cenę jeszcze przed podróżą.