Najkrótsza i najlepsza trasa na Chorwację z Polski. Ceny winiet w poszczególnych krajach.

Większość z nas jadąc do Chorwacji na urlop, poszukuje trasy najkrótszej i najszybszej. Najczęściej bowiem, chcemy być jak najszybciej na miejscu i rzadko zatrzymujemy się na dłużej po drodze. W kolejnym rozdziale podamy oczywiście taką najkrótszą i najszybszą trasę, jednak w tym namawiamy wszystkich turystów do tego, aby dojazd do Chorwacji zaplanowali na kilka dni, tak aby w trasie zatrzymywać się w różnych atrakcyjnych miejscach i je poznawać. Warto również zatrzymać się na jeden nocleg i bez pośpiechu dotrzeć do miejsca podróży.

Uwaga: Artykuł pisany był jakiś czas temu i nie był uaktualniany. Informacje mogą być nieaktualne.

Trasy na Chorwację.

Oczywiście każdy z nas mieszka gdzie indziej i trudno wybrać taką ogólną, najlepszą trasę dla wszystkich. Najlepiej korzystać z map internetowych, które po zaznaczeniu miejsca wyjazdu i celu podróży, wyznaczą nam trasę najkrótszą i najszybszą, pokażą również ilość kilometrów do przejechania. W zależności od miejsca wyjazdu i oczywiście w zależności gdzie się do Chorwacji udajemy, to czeka nas przejechanie minimum 100 km. Poniżej dwie trasy, które są najczęściej wybierane przez turystów:

  1. Jakuszyce- Praga- Budziejowice- Linz- Salzburg- Lublana
  2. Cieszyn- Ołomuniec- Brno- Wiedeń- Graz- Maribor- Zagrzeb.

Co trzeba wiedzieć?

Wyznaczając trasę, należy wziąć również pod uwagę koszty jakie będziemy musieli w związku z tym ponieść. I nie mówimy tu wcale o paliwie, które jest rzeczą oczywistą i w większości miejsc, które będziemy przejeżdżać kosztuje podobnie jak w Polsce. Do ceny paliwa trzeba doliczyć koszty winiet, gdyż w większości autostrady są płatne.

  • Austria, winieta na 10 dni- 8 euro
  • Czechy, winieta na tydzień- 220 koron
  • Węgry, winieta na 4 dni- 1530 forintów.