Kiedy jechać do Chorwacji? Najlepsze miesiące na urlop.

Na to pytanie powinien każdy odpowiedzieć sobie indywidualnie, bowiem każdy z nas ma inne predyspozycje i inne oczekiwania co do naszego wakacyjnego wypoczynku. Jeżeli nie lubimy tłumu turystów, to z całą pewnością powinniśmy omijać największe zatłoczenie, które występuje w Chorwacji w lipcu i w sierpniu, gdyż wówczas jest najcieplej i jest pełnia sezonu. Większości z nas marzy się właśnie taki urlop, jednak co wówczas z tłumami turystów? Proste, wystarczy wybrać się do Chorwacji we wrześniu, turystów jest coraz mniej a pogoda równie piękna jak w szczycie sezonu. Oczywiście są i tacy, którym nie zależy na kąpielach w morzu czy też opalaniu, gdyż chcą po prostu pozwiedzać i poznać ten piękny kraj, wówczas można jechać praktycznie o każdej porze roku.

Różnice pogodowe i klimatyczne.

Planując swój urlop w Chorwacji warto wziąć pod uwagę różnice klimatyczne i pogodowe pomiędzy regionami tego kraju. W sezonie letnim te różnice są bardzo małe, wręcz niezauważalne. Lato jest gorące i zazwyczaj suche w całym kraju. Większe różnice są natomiast w sezonie zimowym i o tym należy pamiętać. Na wybrzeżu zima jest łagodna i praktycznie nie występują ujemne temperatury. W głębi kraju, a zwłaszcza w rejonach górskich, zima jest mroźna i często temperatury spadają poniżej zera. Cechą wspólną dla całego kraju są obfite opady deszczu, które występują w porze zimowej.

Co ze sobą zabrać?

Gdy już wybierzemy najbardziej nam odpowiadający czas na urlop, to trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Gdy wybieramy się tam porą letnią, to musimy koniecznie pamiętać o kremach z filtrami, o okularach i lekkiej odzieży. Jeżeli natomiast wybieramy się na urlop porą zimową, to nie zapomnijmy o parasolach, kurtkach przeciw deszczowych i ciepłych swetrach. Do tego wygodne i ciepłe buty, kalosze i jesteśmy gotowi do zwiedzania tego wspaniałego kraju.