Reklama
Strona główna Turcja Morza i plaże w okolicach Icemeler.

Morza i plaże w okolicach Icemeler.

Icmeler jest kurortem turystycznym, w którym na próżno szukać zabytków. Miejsce to nastawione jest na zyski pochodzące przede wszystkim z turystyki plażowej.

117

Icmeler – miasto pięknych plaż i lazurowego morza.

Icmeler jest kurortem turystycznym, w którym na próżno szukać zabytków. Miejsce to nastawione jest na zyski pochodzące przede wszystkim z turystyki plażowej.

Icemeler w Turcji – video

Miasto usytuowane jest na Półwyspie Datca, a panujący tutaj klimat śródziemnomorski zapewnia idealne warunki do wypoczynku w okresie od maja do końca września. Na obszarze Icmeler znajdują się ujęcia wód mineralnych, które maja właściwości lecznicze. Podobno znakomicie pomagają w walce z problemami reumatycznymi. Największą zaletą tego miejsca są malownicze krajobrazy oraz piaszczyste plaże. Są one bardzo dobrze zadbane, regularnie sprzątane.

Do kąpieli morskich zachęca gorąca woda. Dodatkowo jest ona bardzo czysta i posiada błękitny odcień. Zachęca to do uprawiania sportów wodnych, przede wszystkim podwodnego nurkowania, podczas którego możemy podziwiać bardzo dobrze rozwinięte na tym obszarze rafy koralowe. Na plażach znajdują się ratownicy czuwający nad bezpieczeństwem turystów. Wody przy brzegu są bardzo płytkie, dzięki czemu Icmeler staje się idealnym rozwiązaniem na miejsce urlopowe dla rodziny wraz z dziećmi.

Po trudach dnia warto wybrać się do tutejszych restauracji i kawiarni. Z reguły są to miejsca bardzo klimatyczne oferujące tureckie i regionalne specjały. Powietrze jest bardzo czyste i przyjemne zachęcając w ten sposób do wieczornych spacerów. Życie nocne w Icmeler nie istnieje. Jeśli poszukujemy mocnych, nocnych wrażeń, to warto wybrać się do pobliskiego Marmaris. Miasto jest idealnym rozwiązaniem dla osób planujących odpoczynek w ciszy i na łonie pięknej natury. Dobrze odnajdą sie także fani sportów wodnych.