Icmeler

Icmeler znajduje się w małej zatoce, 8 km na zachód od Marmaris. Przed laty Icmeler był częścią  Marmaris, Icmeler, ale dziś jest on samodzielnym, popularnym kurortem. W tłumaczeniu z tureckiego Icmeler oznacza „utracony raj”, co w pełni odpowiada rzeczywistości: górski, zamglone stoki ciągnące się w dół do piaszczystych plaż Icmeler oraz czyste morze pod błękitnym niebem – idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych i rodzinnych wakacji. Plaża w Icmeler składa się z piasku i kamieni. Jeśli spojrzeć z brzegu w stronę morza, zobaczymy wspaniały widok składający się z małych wysp, górujących nad ciepłym Morzem Śródziemnym.

Sarygeme

Sarygeme ​​znajduje się 20 km od lotniska w Dalaman i przyciąga wielu turystów doskonałymi warunkami do nurkowania i zdrowym, górskim powietrzem.

Babaada malownicza wyspa, położona naprzeciwko plaży Sarygerme jest stałym miejscem odwiedzin dla jachtów i statkow wycieczkowych. Przeciwległa strona skalistej wyspy przyciąga miłośników podwodnego nurkowania. Wszystkie hotele znajdują się na niskich wysokościach w górach i oferują niezapomniane widoki na morze. Z Sarygerme  można  również wyruszyć do starożytnego miasta Didim i zobaczyć wspaniałą świątynię Apolla, czy starożytnego miasta Miletu, gdzie mieszkał i medytował wielki filozof Thales.

Turunc

Turunc znajduje się 20 km od Marmaris, nad brzegiem malowniczej zatoki. Naturalna laguna jest otoczona przez strome klify, porosłe pachnącymi sosnami  i posiada piękną piaszczystą plażę w zatoce na odcinku 500 metrów. W uznaniu niepowtarzalnych walorów i niezwykłej czystości morza i plaż. Turunc otrzymał europejski certyfikat  „Błękitna flaga „.