Reklama
Strona główna Turcja Konya – zabytki i ciekawe miejsca.

Konya – zabytki i ciekawe miejsca.

Całe miasto jest niepowtarzalne i to nie tylko ze względu na dużą ilość zabytków lecz również ze względu na specyfikę religijną.

138
Konya

Całe miasto  jest niepowtarzalne i to nie tylko ze względu na dużą ilość zabytków lecz również ze względu na specyfikę religijną. Jest to bowiem miasto uznawane za święte przez Muzułmanów, gdyż właśnie w nim znajdują się relikwie mistyka zwanego Mevlaną. Z całej Turcji przybywają tam wciąż pielgrzymki. Wspomniany grób znajduje się na terenie klasztoru Derwiszy, w którym obecnie znajduje się Muzeum Sztuki Islamu. Koniecznie trzeba też zobaczyć meczet Selimye Camii,  który pochodzi z XVI wieku. Ponadto warta zobaczenia jest medresa seldżucka, muzeum archeologiczne i mauzoleum. Warto spacerować uliczkami tego przedziwnego miasta i delektować się jego spokojem  i podniosłą atmosferą.

Konya – trochę historii

Konya została założona w VII wieku p. n. e. przez Frygów. Od samych początków skupiało się w mieście życie religijne regionu, gdyż w czasach rzymskich przebywali na tych terenach apostołowie: Św. Piotr i Św. Barbara. W kolejnych latach miasto wielokrotnie było niszczone przez najeźdźców i dopiero w 1097 roku została zdobyta przez Turków seldżuckich i stała się też ich stolicą.