Reklama
Strona główna Hiszpania Najlepsze porady dla turystów wybierających się na Ibizę.

Najlepsze porady dla turystów wybierających się na Ibizę.

Porady dla turystów podróżujących na Ibizę. Wybierasz się na Ibizę? – sprawdź co ze sobą zabrać, jak się poruszać, gdzie zanocować ...

236

Porady dla turystów podróżujących na Ibizę. Wybierasz się na Ibizę? – sprawdź co ze sobą zabrać, jak się poruszać, gdzie zanocować …

Hiszpania to jeden z tych krajów, który od dłuższego już czasu figuruje na liście ulubionych miejsc wypoczynkowych Polaków. Za popularnością tego miejsca przemawia bardzo wiele. Hiszpania to przede wszystkim piękna pogoda przez większą część roku. To także ogromne zróżnicowanie pod kątem krajobrazowym. Hiszpania to również ogromna ilość atrakcji turystycznych z Balearami na czele. To także te wyspy coraz częściej interesują planujących wypoczynek w Hiszpanii. Wśród nich sporą popularnością cieszy się – obok Majorki – piękna i strojna Ibiza. Poznaj nasze najlepsze porady dla turystów wybierających się na Ibizę.

Jak mówić na Ibizie, by nas zrozumiano?

– to najczęstszy dylemat wybierających się tam osób. Otóż na Ibizie – zresztą, tak jak na pozostałych obszarach Balearów – najlepiej posługiwać się językiem hiszpańskim. Dobrze, jeśli opanujemy przed wyjazdem, chociaż kilka podstawowych zwrotów w tym właśnie języku. Nie powinno nam to sprawić większej trudności, gdyż język hiszpański nie należy do najbardziej skomplikowanych. Na rynku wydawniczym, też bez trudu znajdziemy rozmówki hiszpańskie czy mini-słowniki hiszpańsko-polskie. Poza tym warto też podszkolić swój angielski. Znajomość tego języka przyda nam się głównie w hotelach, restauracjach i punktach informacji turystycznej. Język angielski obowiązuje również w większych i bardziej popularnych miejscowościach turystycznych.

Jakie dokumenty zabrać ze sobą w podróż?

– to również ważna kwestia. Na obszarze Balearów obowiązują takie same przepisy, jak w całej Hiszpanii. Z tego też względu podczas pobytu na Ibizie najbardziej potrzebne będą nam:

  • dowód osobisty;
  • paszport;
  • polskie prawo jazdy;
  • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Kiedy najlepiej udać się na Ibizę?

– taki dylemat ma każdy, kto chciałby dobrze bawić się w czasie wyjazdu. Planując go, warto wziąć pod uwagę, że na Balearach panuje łagodny i ciepły klimat śródziemnomorski. Oznacza to, że nawet zimą temperatura nie spada tam poniżej 10st.C. Gwarancją najwyższych temperatur oraz największej ilości godzin i dni słonecznych jest na Ibizie okres od maja do połowy listopada. Trzeba nam, bowiem wiedzieć, że na Ibizie jesienne chłody pojawiają się właśnie dopiero w połowie listopada. Do tego czasu możemy cieszyć się dodatnimi temperaturami, sporą liczbą dni i godzin słonecznych oraz mniejszą liczbą dni z charakterystycznym dla Balearów wilgotnym i nieprzyjemnym wiatrem.

Czym najlepiej dostać się na Ibizę?

Najlepszym środkiem transportu na wyspę jest samolot. Wiele biur podróży organizuje czarterowe loty w tym właśnie kierunku. Na Ibizę możemy polecieć m.in. z takimi dużymi przewoźnikami jak: British Airways, Lufthansa, Spanair czy Iberia. Mogą nas tam dotransportować również tanie linie lotnicze jak AirBerlin, easyJeat czy Ryanair. Na Ibizę może nas też dowieźć prom. aby jednak skorzystać z tego środka transportu, musimy najpierw dotrzeć na Półwysep Iberyjski czyli Barcelona i okolice.

Czym najlepiej poruszać się po wyspie?

Środki transportu, jakie mamy do swojej dyspozycji to przede wszystkim autobusy. Ibiza oferuje regularne połączenia między głównymi miastami czyli Ibiza, Sant Antoni de Portmany i Santa Eularia des Riu. UWAGA! Do miejscowości nadmorskich możemy dostać się z Ibizy jedynie w sezonie letnim. Bardzo polecanymi są zaś samochód, motor, skuter a to za sprawą doskonałego stanu dróg i wyraźnego ich oznaczenia. Pojazdy, o jakich mowa można wypożyczyć na miejscu. Wypożyczalnie znajdują się w niemal wszystkich miastach wyspy, lotnisku oraz w portach promów.

Gdzie najlepiej zanocować na Ibizie?

Oferta noclegowa wyspy jest naprawdę imponująca i każdy bez trudu znajdzie coś w sam raz dla siebie. i tak: luksusowe hotele – oferta dla wymagających, co prawda łączy się z wszelkimi wygodami, ale nie należy do najtańszej; indywidualne apartamenty – oferta dla lubiących wyjazdy grupowe, pozwala na pewne oszczędności; hostele i zwykłe hotele – oferta dla potrzebujących kwatery na krótki pobyt, ceny umiarkowane; agroturystyka (rustykalne domy, zabytkowe rezydencje) – oferta dla ceniących spokój, ceny – zróżnicowane, ale nie zbyt wygórowane.

Ważne!

** Jeśli chcesz oszczędzić nieco pieniędzy, wybierz się na Ibizę poza szczytem sezonowym, który przypada na sierpień. 
** Jeśli nie lubisz tłumów i męczy Cię obecność innych ludzi, wybierz się na Ibizę w maju lub wrześniu. 
** Jeżeli planujesz zabrać w podróż swojego psa czy kota, zadbaj by miał ze sobą paszport, zaświadczenie lekarskie o przebytych szczepieniach oraz identyfikacyjny chip lub tatuaż.