San Antonio de Portmany czyli jak się bawić na Ibizie? Gdzie najlepiej bawić się na Ibizie? Polecane kluby, dyskoteki, kawiarnie, bary, muzyka elektroniczna.

San Antonio de Portmany, czyli jak się bawić na Ibizie.

W większości przewodników na temat Ibizy, można przeczytać, iż jest to wyspa, na której nie sposób się nudzić. „Nuda” występuje tu w kontekście życia nocnego – towarzyskiego. Ma to związek z faktem, iż na jej obszarze nie brakuje lokali rozrywkowych. Są to najmodniejsze kluby, kultowe bary i kawiarnie. Mieszają się one z nowoczesnym galeriami mody i sieciowymi sklepami z odzieżą. Warto przy tym nadmienić, iż to właśnie Ibiza dyktuje trendy – zarówno w świecie mody, jak i muzyki – obowiązujące w całej Europie, a nawet i na świecie. To także ta wyspa jest kolebką gatunku muzycznego – acid jazz i chillout. To również na Ibizie narodził się styl ubioru – adlib fashion. Charakteryzuje go sięganie po naturalne materiały oraz koronki, tiule, koraliki. Aby jednak naprawdę dobrze „zabawić się” na Ibizie warto udać się do miasta San Antonio de Portmany. Zobacz, dlaczego.

Najlepsze centrum rozrywkowe

– tak najkrócej można opisać to drugie, co do wielkości miasto na wyspie. Okrzyknięte, jako największy i najbardziej znany ośrodek turystyczny i rekreacyjny.

Miasto zamieszkuje ponad 15 tysięcy mieszkańców. Rok rocznie przybywają tu całe tłumy turystów szukających mocnych ( a w szczególności nocnych) wrażeń i uciech. Nikt, kto zdecydował się odwiedzić to miasto, licząc na godną rozrywkę – nie wyjedzie rozczarowany. Już na samym wstępie zachętę stanowią luksusowe łodzie, jachty, wysokie hotele i luksusowe apartamentowce usytuowane na nadmorskiej promenadzie. Miasto wypełniają także kluby, dyskoteki i bary. Sporą atrakcję mogą też stanowić ponadto sklepy z modą ibizeńską oraz galerie wypełnione tradycyjnymi wyrobami ręcznymi.

Klimat rozrywkowego centrum nadają temu miastu porozrzucane po całej okolicy lokale z nastrojową elektroniczną muzyką. Wiele z nich mieści się także na plażach, lub tuż przy nich, co czyni zabawę w nich jeszcze bardziej atrakcyjną.

Najsłynniejszy lokal w mieście.

Chcąc przekonać się, jak wygląda „dobra zabawa po ibizyńsku” należy udać się do kawiarni muzycznej Cafe del Mar. Lokal został założony w 1980 roku. Jej projektantem i pomysłodawcą był Katalończyk Lluis Guell. Początkowo spotykała się tam jedynie bohema artystyczna z Ibizy oraz całego świata. Dzisiaj to klimatyczne miejsce, jest otwarte dla wszystkich. Usłyszymy tam chillout, ambitne, jazz, blues a nawet muzykę klasyczną. Warto nadmienić, że na jej obszarze znajduje się też sklep, w którym można nabyć między innymi płyty autorskie. Ta tradycja kultywowana jest od 1994 roku.

Przyglądając się temu miastu w ówczesnym jego kształcie, aż trudno uwierzyć, że wcześniej funkcjonowało ono, jako … niewielka rybacka wioska oraz cichy port dla okrętów. Ewolucja, jaką przeszło to miasto potrafi zaskoczyć i to nie jednego – swoim rozmiarem i rozmachem.