Za co kochamy Ibizę? Dowiedz się dlaczego Ibiza jest tak popularna wśród amatorów rozrywki i słońca.

Za co kochamy Ibizę?

Ibiza to coraz częstszy cel turystycznych wyjazdów Polaków. Szczególnie w okresie wakacyjnym, ale nie tylko. Ze względu na fakt, iż Ibiza znajduje się w strefie bardzo przyjaznego dla nas Europejczyków klimatu, piękna pogoda panuje tam przez większość miesięcy w roku. Powoduje to, że z roku na rok przybywa osób, które w poszukiwaniu słońca i dobrej zabawy, rezerwują miejsca noclegowe w hotelach na tej właśnie wyspie. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to miejsce wyjątkowe – atrakcyjne, ciekawe. Jednym słowem takie, które jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego przybysza. Zobacz, za co turyści kochają Ibizę.

Ibiza – wyspa tysiąca możliwości.

Wyspa cechuje się przede wszystkim sporym zróżnicowaniem krajobrazu. To daje wiele możliwości nie tylko amatorom przyrody, ale również pasjonatom fotografii. Pasma zielonych pionowych wzgórz, doskonale korespondują z gajami oliwnymi, migdałowymi i figowymi oraz skalistym wybrzeżem, które przybierają bardzo zróżnicowane barwy.

Ibiza to również wyspa, na której nie brakuje „dziewiczych” obszarów. Takich jak rajskie plaże, dzikie i niedostępne fragmenty wybrzeża czy odcięte od świata malownicze zatoczki. Dzięki temu Ibiza jest w stanie spełnić oczekiwania amatorów „kameralnych” klimatów.

Na wyspie nie brakuje też miejsc, w których o doskonałą zabawę nie trudno. są to przede wszystkim zróżnicowane pod kątem jakości świadczonych usług hotele w dużych ośrodkach turystycznych. Najwięcej znajduje się ich na wybrzeżu, które ciągnie się przez blisko 210km. Jest więc w czym wybierać. Poza tym na amatorów rozrywki, czeka również Sant Antoni de Portmany oraz Santa Eularia des Riu. Tutaj czekają na przybyszy głośne dyskoteki i nocne kluby – nierzadko z muzyką na żywo.

Ibiza to również wyspa, która nie zawiedzie miłośników historii. Na nich czekają między innymi Ses Salines – obszar na którym nieustannie od blisko 3000 lat, wydobywa się sól morską. Równie atrakcyjne może być dla nich charakterystyczna architektura. Składają się na nią piękne białe kościoły i rustykalne zabudowy. Poza tym zabytkowa część Ibizy – stolicy wyspy –także dostarcza pasjonatom zwiedzania wiele atrakcji, głównie Górne Miasto, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na Ibizie nie będą się z pewnością nudzić osoby, które uwielbiają leniuchować i wygrzewać się na plaży. Tych tutaj nie brakuje. tym bardziej, że wybrzeże na którym są zlokalizowane ciągnie się przez prawie 210km. To dało możliwość stworzenia zarówno plaż prywatnych – płatnych oraz wchodzących w skład kompleksów hotelowych, jak i plaż publicznych – które są „własnością” samej wyspy i wstęp na nie jest bezpłatny (jedynie płaci się za wypożyczenie sprzętu do leżakowania).

Wyspa bogata jest również w obszary, które czekają na osoby preferujące aktywny tryb życia. Mowa tu między innymi o rowerzystach czy amatorach nurkowania, jak i pieszych wędrówek. Starannie przygotowanych tras do pokonania – nie brakuje.