Kiedy odbywają się targi hippisowskie na Ibizie? co można na nich kupić, jakie pamiątki, ubrania, muzyka …

Ibiza to szalenie atrakcyjna dla turystów wyspa. Oferuje im przeszło 70 zróżnicowanych plaż. Setki hoteli i pensjonatów. Dziesiątki bardzo klimatycznych barów, dyskotek i kawiarni. Dziesiątki ciekawych obiektów muzealnych oraz zabytkowych. Wiele z nich znalazło się nawet na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jednakże mało która z przybywających tu osób, zdaje sobie sprawę, iż do niedawna miejsce to było swego rodzaju kolebką Hippisów (jednej z bardziej barwnych subkultur na świecie). Fakt, iż upodobali sobie oni tę wyspę w wyjątkowy sposób, wpłynęło również na jej atrakcyjność. Zobacz, o co dokładnie chodzi.

O hippisach słów kilka.

Hippisi to subkultura znana z wędrownego stylu życia. To właśnie oni w trakcie poszukiwania miejsca na kolejne osiedlenie, odkryli piękną i malowniczą Ibizę. Po dziś dzień, można przeczytać w niektórych przewodnikach, że to właśnie hippisi rozsławili tę wyspę i przyczynili się do jej turystycznej sławy. Ile w tym prawdy – nie do końca wiadomo. Wiadomym jest jednak fakt, iż spuścizna, jaką po sobie pozostawili a także kultywowana tradycja, stanowią sporą atrakcję dla przybywających turystów.

Hippisowski targ.

Największą z nich jest najsłynniejszy na całej wyspie targ hippisowski mający miejsce w Las Dalias – niewielkiej wiosce oddalonej o 1 km na południe od Sant Carles – tradycyjnej miejscowości wypoczynkowej.

Odbywający się tu targ hippisów, to prawdziwy „kram rozmaitości”. Na blisko 200 stanowiskach handlowych, można znaleźć między innymi biżuterię, odzież i obuwie, wyroby rzemiosła artystycznego – wszystkie te elementy to ręczny wyrób miejscowych artystów. Prócz tego na stoiskach można znaleźć takie ciekawe artykuły jak wyroby artystyczne czy rzemieślnicze z Afryki czy Indii.

Na obszarze Las Dalias znajdziemy również bar tapas, restaurację, majorkańską herbaciarnię a nawet salę koncertową. Najbardziej słynnym miejscem na Las Dalias jest bar Sol Soul z muzyką na żywo graną przez DJ-ów.

Pierwszy targ hippisów odbył się w dniu św. Walentego w 1985 roku. teraz odbywa się on przez cały rok w godzinach od 10 – 20:00. Od czerwca do września także w poniedziałki od 19-01:00. W lipcu i sierpniu także we wtorki od 19-01:00.

Najwięcej atrakcji czeka na przybyszy latem, kiedy targ ożywa i mieni się tysiącem kolorów. Wtedy nie brakuje też wielu atrakcyjnych artykułów do zakupu. Są wśród nich nie tylko oryginalne stroje z motywami hippi, ale również płyty z muzyką Ibizyjską i charakterystyczne dla wyspy instrumenty muzyczne.

Warto przy tym nadmienić, że – jeśli wierzyć miejscowym0 to właśnie w Las Dalias występowały same sławy sceny muzycznej takie jak chociażby: Bob Marley, Jimmy Page (z Led Zeppelin), Brian May (z Queen), Ron Wood (z Rolling Stones) czy sam Mike Oldfield. Miasteczko miało ich gościć w latach 70-tych.