Hiszpania to piękny i malowniczy obszar świata. Odwiedzając ją, nie można z pewnością mówić o nudzie. Dlaczego? Ponieważ poszczególne hiszpańskie landy, zaskakują nie tylko ukształtowaniem terenu, co wpływa na ogólny odbiór kraju, jako szalenie zróżnicowanego krajobrazowo. Hiszpania, – mimo iż kojarzona wyłącznie z pięknym słońcem – potrafi również zaskoczyć pod względem warunków pogodowych. Otóż, trzeba nam wiedzieć, że poza okresem letnim czy wiosennym, landy hiszpańskie mogą powitać nas deszczem a także zimnym i nieprzyjemnym wiatrem. Najbardziej łaskawą pod tym względem zdaje się być Andaluzja, w której nawet w listopadzie, możemy korzystać z kąpieli słonecznych jak i tych morskich. Jednakże Hiszpania to nie tylko piękne piaszczyste plaże, nocne barwne życie czy ciepłe morze. Odwiedzając ten piękny kraj, należy również pamiętać, że ma on dużo więcej nam do zaoferowania niż tylko możliwość nabrania pięknej opalenizny.

Zabytkowa Hiszpania i jej znaczenie.

Hiszpańskie landy mają do zaoferowania odwiedzającym je, wiele cennych zabytków. Najpiękniejsze zabytki Hiszpanii, świadczą głównie o długiej tradycji tego kraju. Odwiedzając je, należy mieć na uwadze i w świadomości fakt, że kraj ten pojawił się na mapie już w 1492 roku, co oznacza dość bogatą gamę zabytków z różnych okresów historycznych. Najpiękniejsze zabytki w Hiszpanii, są też dowodem na to, jak wielką metamorfozę przeszedł ten kraj na przestrzeni wielu wieków. 

Najpiękniejsze zabytki Hiszpanii.

Nie sposób wymienić wszystkich najpiękniejszych a zarazem najciekawszych zabytków Hiszpanii. My jednak, postaramy się przybliżyć Wam te, które naszym zdaniem warte są obejrzenia. 

Jednym z nich jest Palau de la Musica czyli przepiękna, szklana sala koncertowa, przypominająca wyglądem oranżerię. Pochodzi ona z 1987 roku, a znajduje się na terenie Walencji. Na naszą uwagę zasługuje również, pochodząca z 1956 Starówka Walencji i zlokalizowane na jej obszarze między innymi: stare kamienne mosty oraz posąg Guliwera
Innym wartym obejrzenia zabytkiem jest także katedra pochodząca z XII wieku. Znajduje się ona na ternie miasta Tortosa. Ta sakralna budowla, zachwyca przede wszystkim gotyckim wnętrzem.

Na naszą uwagę zasługuje również zabytkowy alcazar mieszczący się w Segovii. Jest to dobrze zachowany arabski zamek pochodzący z XI wieku. Będąc w tym mieście, powinniśmy też zwrócić uwagę na rzymski akwedukt, powstały na początku naszej ery. Z blisko 15 kilometrowej konstrukcji, zachowało się zaledwie 800 metrów, ale warto poznać bliżej tą najstarszą zabytkową budowlę.