Hierapolis jest miastem bardzo bogatym w zabytki. Jeśli chcemy zobaczyć wszystkie najważniejsze budowle warto przybyć tutaj minimum na dwa dni. Pierwszym z przystanków na drodze zwiedzającego miasto turysty powinny być Wielkie Łaźnie. Powstały one w II wieku i są kompleksem składającym się z basenów z zimną i ciepłą wodą, sal do ćwiczeń oraz palestry.
Część zespołu budynków zajmuje obecnie Muzeum Hierapolis. Podążając dalej warto odwiedzić Świątynię Apollona. Pochodzi ona z czasów hellenistycznych. W I w. została zniszczona przez trzęsienie ziemi. Szybko ją odbudowano, a obecnie pozostały po niej jedynie ruiny pochodzące z III w.. Miała kształt prostokąta i otoczona była kolumnami w stylu doryckim. W pobliżu ruin znajduje się kościół, który powstał z przekształcenia Łaźni Rzymskiej. Jej powstanie datuje się na III w. n.e.. Na ścianach znajdowały się niegdyś marmurowe płyty, a zwieńczenie sklepienia łaźni stanowiła solidnie wykonana kopuła. W pobliżu Świątyni Apollona znajduje się Plutonizm. Miejsce dosyć ciekawe. Znajdujące się w jaskini, z której według wierzeń wydobywał się kiedyś trujący gaz zabijający wszystkich i wszystko, co chciało zajrzeć do wnętrza. Do środka wchodzili jedynie kapłani, którzy otrzymywali w ten sposób dar uzdrawiania.
Nimfeum jest kolejną z atrakcji Hierapolis. Budynek wzniesiony z kamiennych bloków nie przetrwał próby czasu. Do dzisiaj zachowały się ściana boczna i fragment tylnej. Na pozostałościach liczne epitafia. Blisko wymienionych zabytków Basen Kleopatry. Miejsce wypełnione gorącą, termalną wodą, która podobno ma właściwości lecznicze. W wodzie zatopione są antyczne kolumny, nadając miejscu odrobinę tajemniczości.
Najlepiej zachowanym w mieście zabytkiem jest starożytny teatr pochodzący z II w. Jego pojemność określana jest na 12 tysięcy widzów. Na terenie Hierapolis liczne grobowce osób, którzy nie znaleźli uzdrowienia i nie udało im się wyruszyć w podróż powrotną.