Opinie turystów z Polski o wczasach w Grecji

Polacy bardzo chętnie spędzają czas swoje urlopy w Grecji. Jest to jeden z wielu krajów leżących w Basenie Morza Śródziemnomorskiego, który znajduje się na liście najczęściej odwiedzanych. Bardzo popularnymi miejscami w Grecji, które są odwiedzane przez Polaków, to Kreta, Wyspa Rodos, Wyspa Kos, Kopru oraz Wyspy Jońskie, Cyklady, Północne Wyspy Egejskie, a także Peloponez.

Opinie o Grekach

Grecy są uznawani za naród, który bardzo lubi swój kraj. Tak więc nie kierują się kompletnie przysłowiem cudze chwalicie swego nie znacie. Grecy właśnie zdecydowanie lubują swoje wartości kulturowe. Mówi się o nich, że mają różne spostrzeżenia na różne nacje. Tego się nie da jednak uogólnić, ponieważ w Polsce też żyją ludzie, z różnymi poglądami. Generalnie jednak mimo tych cech, Polacy w większości twierdzą, że są oni bardzo przyjaźnie nastawieni, uczynni i sympatyczni. Skutkuje to bardzo miłą atmosferą w greckich knajpkach, sklepikach i na targowiskach, gdzie można swobodnie porozmawiać o ich zwyczajach i kulturze.

Opinie o kuchni greckiej

Niestety Polakom jeszcze dużo brakuje do wprowadzenia w swoje życie zdrowej diety. Tak więc spróbowanie prawdziwej kuchni greckiej, jest chyba jedną z lepszych szkół zdrowego jedzenia. Ci co próbują prawdziwe a nie porabiane greckie potrawy, zwykle uznają, że jest ona zdecydowanie lżejsza od naszej polskiej kuchni, i trzeba się do niej po prostu przyzwyczaić. W końcu dominuje w niej oliwa z oliwek, która u nas jest zastępowana niestety zwykłym olejem, tam dominują owoce morza oraz ryby, co niestety u nas dominuje wołowina czy wieprzowina. 

Prócz zachwycających wartości odżywczych kuchni greckiej, które oczywiście mają bardzo duże przedłożenie na wyśmienity smak, jest jeszcze jeden klucz do sukcesu. Mianowicie sposób podawania potraw. Są one zdecydowanie podawane na styl biesiadny. Oczywiście zależy to od restauracji. Jednak w tradycyjnym greckim domu, jedzenie wspólnego posiłku, jest niemalże rytuałem, i powodem do spotkań całej rodziny w komplecie. Na stół więc wędrują zarówno jak i zupy, jak i dania, oraz sałatki. Do tego osobne talerzyki zawierające tzatziki czy briam. To wszystko daje w efekcie, jakby własną kontrolę nad dobieraniem sobie smaku, wedle własnego gustu.