Reklama
Strona główna Włochy Pogoda i temperatury w kwietniu we Włoszech

Pogoda i temperatury w kwietniu we Włoszech

Pogoda w kwietniu we Włoszech. Kwiecień we Włoszech to bardzo dobry pomysł. Tym bardziej, że to właśnie ten miesiąc jest polecany przez większość przewodników, jako najlepszy na wypoczynek we Włoszech.

195

Kwiecień we Włoszech to bardzo dobry pomysł. Tym bardziej, że to właśnie ten miesiąc jest polecany przez większość przewodników, jako najlepszy na wypoczynek we Włoszech. Przyczyna tkwi przede wszystkim w umiarkowanych cenach, niezbyt zatłoczonych ulicach oraz dość przyjaznych temperaturach. Jak wygląda kwiecień we Włoszech? Bardzo przyjaźnie. Szczególnie pod względem temperatur dnia i nocy. Te drugie wahają się w granicy między 7-11 st.C; zaś w ciągu dnia możemy liczyć na większe ocieplenie i średnie temperatury pomiędzy 11-18st.C. Kwiecień we Włoszech to również coraz więcej godzin słonecznych. Ich liczba waha się między 6-8 godzin w ciągu dnia. Temperatura wody również zaczyna wzrastać i kształtuje się w granicy między 15-16st.C.

Kwiecień dobry miesiąc na zwiedzanie… Rzymu

Tak dogodne warunki pogodowe i nie tylko, sprzyjają zwiedzaniu. Najlepiej, gdy udamy się wtedy do najbardziej popularnych metropolii, które latem zalewa prawdziwy potok turystów. jedną z nich jest stolica Włoch czyli strojny i dumny Rzym. położony na siedmiu wzgórzach nad Tybrem, wręcz onieśmiela swoją reprezentatywnością i zachwyca różnorodnością. Nie brak tu wyniosłych monumentów z czasów starożytnych m.in. słynne Koloseum, jak i kościołów i bazylik chrześcijaństwa – uznanych za najstarsze na świecie. Znajdziemy tutaj także średniowieczne zabudowy oraz renesansowe i barkowe place czy fontanny. Zmęczeni zwiedzaniem, możemy mile spędzić czas wolny w klimatycznych restauracjach czy restauracjo – kawiarniach. Wśród tych drugich, godnym polecenia wydaje się być lokal o nazwie Cafe Cafe, umiejscowiona blisko Koloseum. Możemy tam liczyć na przepyszne zimne przekąski, dania wegańskie i wegetariańskie, smaczną herbatę czy kawę lub szklaneczkę wina. Jeśli z kolei nie boimy się wydatków, równie miło spędzimy czas w jednej z najbardziej ekskluzywnych restauracji rzymskich II Convivio. Menu zależne jest … od pór roku, a bazuje głównie na daniach eksperymentalnych. w menu pojawiają się również pyszne tradycyjne dania rzymskie. To, co może zaskoczyć niektórych z nas, to fakt, że Rzym oferuje nam również bogate życie nocne. Bary dyskotekowe czyli puby / winiarnie z parkietem do tańca, znajdują się w całym mieście. Wśród tych wartych odwiedzenia zalicza się między innymi Gregory’s Bar, któremu przypisuje się dość długą tradycję istnienia.

Rzymska ciekawostka

Z pewnością informacja ta zszokuje niektórych, ale w Rzymie znajdziemy również liczne kluby dla homoseksualistów. Miejsca te oferują tak zwane wieczory dla homoseksualistów. i chociaż wstęp do nich jest dość drogi, ich właściciele nie narzekają na brak zainteresowania. To świadczy o tym, iż Rzym to metropolia dość tolerancyjna i otwarta na inność…