Kwiecień we Włoszech to bardzo dobry pomysł. Tym bardziej, że to właśnie ten miesiąc jest polecany przez większość przewodników, jako najlepszy na wypoczynek we Włoszech. Przyczyna tkwi przede wszystkim w umiarkowanych cenach, niezbyt zatłoczonych ulicach oraz dość przyjaznych temperaturach. Jak wygląda kwiecień we Włoszech? Bardzo przyjaźnie. Szczególnie pod względem temperatur dnia i nocy. Te drugie wahają się w granicy między 7-11 st.C; zaś w ciągu dnia możemy liczyć na większe ocieplenie i średnie temperatury pomiędzy 11-18st.C. Kwiecień we Włoszech to również coraz więcej godzin słonecznych. Ich liczba waha się między 6-8 godzin w ciągu dnia. Temperatura wody również zaczyna wzrastać i kształtuje się w granicy między 15-16st.C.

Kwiecień dobry miesiąc na zwiedzanie… Rzymu

Tak dogodne warunki pogodowe i nie tylko, sprzyjają zwiedzaniu. Najlepiej, gdy udamy się wtedy do najbardziej popularnych metropolii, które latem zalewa prawdziwy potok turystów. jedną z nich jest stolica Włoch czyli strojny i dumny Rzym. położony na siedmiu wzgórzach nad Tybrem, wręcz onieśmiela swoją reprezentatywnością i zachwyca różnorodnością. Nie brak tu wyniosłych monumentów z czasów starożytnych m.in. słynne Koloseum, jak i kościołów i bazylik chrześcijaństwa – uznanych za najstarsze na świecie. Znajdziemy tutaj także średniowieczne zabudowy oraz renesansowe i barkowe place czy fontanny. Zmęczeni zwiedzaniem, możemy mile spędzić czas wolny w klimatycznych restauracjach czy restauracjo – kawiarniach. Wśród tych drugich, godnym polecenia wydaje się być lokal o nazwie Cafe Cafe, umiejscowiona blisko Koloseum. Możemy tam liczyć na przepyszne zimne przekąski, dania wegańskie i wegetariańskie, smaczną herbatę czy kawę lub szklaneczkę wina. Jeśli z kolei nie boimy się wydatków, równie miło spędzimy czas w jednej z najbardziej ekskluzywnych restauracji rzymskich II Convivio. Menu zależne jest … od pór roku, a bazuje głównie na daniach eksperymentalnych. w menu pojawiają się również pyszne tradycyjne dania rzymskie. To, co może zaskoczyć niektórych z nas, to fakt, że Rzym oferuje nam również bogate życie nocne. Bary dyskotekowe czyli puby / winiarnie z parkietem do tańca, znajdują się w całym mieście. Wśród tych wartych odwiedzenia zalicza się między innymi Gregory’s Bar, któremu przypisuje się dość długą tradycję istnienia.

Rzymska ciekawostka

Z pewnością informacja ta zszokuje niektórych, ale w Rzymie znajdziemy również liczne kluby dla homoseksualistów. Miejsca te oferują tak zwane wieczory dla homoseksualistów. i chociaż wstęp do nich jest dość drogi, ich właściciele nie narzekają na brak zainteresowania. To świadczy o tym, iż Rzym to metropolia dość tolerancyjna i otwarta na inność…