Maj we Włoszech może ukazać nam prawdziwe piękno tego obszaru. Nie jest wtedy jeszcze zbyt upalnie, chociaż temperatury wyraźnie idą w górę. Jak dokładnie wygląda maj we Włoszech? Temperatury panujące w ciągu dnia wahają się między 10-15st.C.. Zaś w nocy słupek rtęci kształtuje się w granicach między 21-23st.C. Coraz cieplejsza staje się woda, która może sprzyjać pierwszym kąpielom. Jej temperatura waha się między 17-18st.C. Przybywa także godzin słonecznych, których liczba kształtuje się w granicach 8-10 godzin dziennie.

Maj w Neapolu

Jeśli zastanawiacie się, gdzie najlepiej spędzić maj we Włoszech, wybierzcie kierunek, jakim jest południe Włoch ze strojnym Neapolem. odwiedzając tą metropolię, należy swoje kroki skierować do jednego z dwóch słynnych obiektów muzealnych. są to: • Muzeum archeologiczne – szczycące się jedną z najbardziej cennych kolekcji starorzymskich przedmiotów; • Museo e Parco di Capodimotne – czyli XVIII-wieczny pałac, zbudowany tylko po to, aby pomieścił bogatą kolekcję biżuterii matki Karola III; to doskonała sposobność na to, by odpocząć nieco od starożytnego wizerunku Neapolu, który stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych skarbnic starorzymskich znalezisk archeologicznych. Jeśli mamy już dość zwiedzania, możemy udać się na spacer rekreacyjny. Najlepszym do tego celu miejscem jest Parco Nazionale d’Arbuzzo. Jego piękno można podziwiać nie tylko na pieszo, ale również z poziomu siodełka rowerowego a także siodła końskiego. za każdym razem bawiąc się i relaksując tak samo wyśmienicie.

Neapolitańska ciekawostka

Niewielu z nas wie, że: … jeszcze do niedawna turyści omijali Neapol dużym łukiem. Przyczyna leżała po stronie mniej lub bardziej zorganizowanej przestępczości. Jednakże ten niechlubny okres swojej historii Neapol ma już za sobą i na nowo powrócił na mapę turystycznych atrakcji Włoch; …Neapol to kolebka mafii, kontrolującej rynek budowniczy, finansowy, handlu bronią i przemytu narkotyków; … Neapol to … stolica pizzy – to właśnie neapolitańczycy wymyślili to – jakże popularne dziś na niemal całym świecie – danie; potrawa ta zdominowała niemal całkowicie ofertę kulinarną tego miasta.