Czerwiec we Włoszech to ten miesiąc, w którym rzesze turystów dopiero zaczynają przybywać. Przyjezdni mogą liczyć się z cudowną pogodą i wieloma atrakcjami, które pomału zaczynają się „zaludniać”. Warto podkreślić, że jeszcze w tym czasie można liczyć na niezbyt wysokie ceny. Jak przedstawia się czerwiec we Włoszech? Pogoda i temperatury sprawiają, że można poczuć się tu wręcz wybornie. Temperatury za dnia wahają się w granicach między 25-27 st.C.. Zaś słupek rtęci nocą oscyluje między 14-18st.C. i daje wytchnienie od bardzo letniej dziennej temperatury. Możemy też zauważyć wzrost temperatury wody, która waha się między 21-22st.C. Liczba godzin słonecznych, także wzrasta i kształtuje się między 8-11 godzin dziennie. To daje nam więcej możliwości na aktywne spędzanie czasu wolnego.

Gdzie najlepiej spędzić czerwiec we Włoszech?

Na jednej z dwóch wysp włoskich czyli Sardynii lub Sycylii. Każda z nich posiada swój odrębny i niepowtarzalny charakter. Każda też kusi i zachęca turystów innymi atrakcjami…

Sycylia

– to największa wyspa Morza Śródziemnego, która przypomina wyglądem jeden gigantyczny ogród. Jej wybrzeża pokryte gajami oliwnymi i cytrusowymi, winnicami, migdałowcami, palmami i polami pszenicy, tworzą kompozycję jak z obrazka czy uroczej pocztówki. Jej wyjątkowość podkreśla również bogactwo starożytnych budowli i miast. Wizytówkę wyspy stanowią piękne greckie świątynie w Agrigento oraz starożytne w Syrakuzy. Jej rozpoznawalnym elementem krajobrazowym, jest z kolei największy w Europie, wciąż aktywny wulkan Etna. Stolicą wyspy jest malownicze Portofino.

Sardynia

– reklamowana, jako wyspa pełna niespodzianek i wyjątkowego uroku. Jest drugą, co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Jej znakiem rozpoznawczym są piękne białe plaże, oblewane z każdej strony wodami mieniącymi się wszystkimi odcieniami błękitu. Uroku dodają jej zaciszne wioski w głębi lądu a także ekskluzywne letniska na wybrzeżu Costa Smeralda. Jej głównym atutem jest kusząco piękna przyroda oraz krystalicznie czyste wody. Obszar Sardynii można podzielić na dwie części. Jedną (północno-wschodnia część wyspy) – zdominowaną przez luksusowe kurorty, skupione wokół 55-kilometrowej plaży. Drugą (południowy fragment wyspy) – z nieco mniej wystawnymi, ale równie chętnie odwiedzanymi obiektami wypoczynkowymi.