Urlop we Włoszech zaplanowany latem to doskonała decyzja i gwarancja udanego wypoczynku. Dlaczego? Ponieważ miesiące letnie obfitują w liczne atrakcje i propozycje, z których nie sposób skorzystać. Zanim jednak udamy się w wybrany rejon Włoch, warto dowiedzieć się jak wygląda lipiec we Włoszech, pogoda i temperatury oraz co można wtedy robić, by się nie nudzić. Temperatury w ciągu dnia wahają się tu w granicy między 27-30 st.C (najchłodniej jest na obszarze Zatoki Weneckiej i Wybrzeżu Adriatyckim). Panujące w ciągu nocy temperatury kształtują się w granicy między 16-21 sst.C (najchłodniej jest wówczas na obszarze Toskanii). Temperatura wody waha się między 23-24 st.C, co zachęca do kąpieli i uprawiania różnorakich sportów wodnych. Ilość godzin słonecznych w ciągu dnia wynosi średnio 9-12 godzin (najmniej godzin słonecznych w ciągu dnia spotkamy na Wybrzeżu Adriatyckim -9 oraz na obszarze Zatoki Weneckiej- 10; zaś najwięcej, bo 12 godzin słonecznych odnotowuje obszar określany, jako Wybrzeże Liguryjskie).

Rozrywkowy lipiec we Włoszech

Lipiec we Włoszech to doskonała okazja do tego, by zakosztować i rozsmakować się w bogatej ofercie rozrywkowej. Na plan pierwszy wysuwają się festiwale muzyczne. Możemy liczyć tu przede wszystkim na prezentacje twórczości wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej. Mniejsze miejscowości obfitują z kolei w koncerty jazzowe i rockowe. Ponadto gdzieniegdzie rozbrzmiewa również muzyka ludowa, której nierzadko towarzyszą pokazy taneczne. Spędzając lipiec we Włoszech i rozkoszując się przyjemnym ciepłem, możemy jeszcze bardziej rozgrzać swoje zmysły, korzystając z nocnych rozrywek. Ich spektrum jest szerokie, a najwięcej okazji do wspaniałej zabawy dają nam: Rzym i Mediolan. Na spragnionych podwójnej dawki dobrej zabawy, czeka również Rimini – nadmorska miejscowość wypełniona barami i klubami z bardzo różną gatunkowo muzyką, pysznymi drinkami i świetnym jedzeniem.

Czy wiecie, że …

– według Włochów – znanych ze swojego radosnego usposobienia – dobra zabawa wcale nie oznacza picia do białego rana? Dla nich synonimem doskonałej zabawy, jest możliwość pokazania się w najpopularniejszych miejscach i lokalach rozrywkowych. alkohol – chociaż dostępny przeważnie przez całą noc – jest dla nich jedynie dodatkiem.