Jeżeli znudzi się nam zimowa aura w naszym kraju, to warto pomyśleć o spędzeniu urlopu na Teneryfie. Choć w grudniu nie panują tam wielkie upały, to jednak wciąż jest przyjemnie ciepło i bardzo wakacyjnie. Bogata oferta hotelowa, niezwykłe plaże, wspaniałe warunki do nurkowania, pola golfowe, to tylko jedne z wielu atrakcji tego miejsca.

Jedną z najważniejszych rzeczy dla turystów jest pytanie, czy w grudniu temperatura wody w oceanie nie jest za niska na kąpiele morskie. Odpowiem tak, byłam na Teneryfie w grudniu, styczniu już 5 razy i choć woda była chłodna, ale cieplejsza niż morze w Bałtyku w lato. Należy pamiętać też, że w większości basenów woda nie jest podgrzewana i dość chłodna. Przy wybieraniu więc hotelu proszę zwrócić uwagę, czy posiada on podgrzewany basen.

Temperatury w grudniu.

W grudniu na Teneryfie bywa naprawdę słonecznie i ciepło. Najcieplej jest na południu i tam też rzadko pada deszcz. Na północy zawsze notuje się więcej opadów i jest nieco chłodniej. Temperatury powietrza wahają się w granicach 17- 20’ C. Temperatura wody wynosi wówczas 20’C.

Ciekawostki.

Teneryfa słynie z wielu niezwykłych plaż, na których piasek i kamienie przybierają naprawdę przedziwne kolory. Jest tam plaża o kolorze czerwonym w El Medano i czarna w Puerto de la Cruz. Ciekawostką jest również plaża w San Andres, która została utworzona w sposób całkowicie sztuczny. Piasek do jej utworzenia został przywieziony z samej Sahary.