La dolce vita!

Czyli włoska radość życia, wyziera z niemal każdego zakamarka tego malowniczego kraju europejskiego. W takiej też atmosferze mogą minąć nam wczasy we Włoszech. Możemy je spędzić na wiele różnych sposobów. Na przykład popijając smaczną kawę na placu Piazza Navona w Rzymie, szalejąc w mediolańskiej ekskluzywnej galerii Vittorio Emanuele czy wreszcie kąpiąc się w małych zatokach na wybrzeżu Amalfi*. Nasze wczasy może też okrasić wyśmienita włoska kuchnia oraz smak i aromat lokalnych przepysznych win.

Plaże, smaczna kuchnia i barwny Mediolan to nie wszystko

– przyzna każdy, kto spędził swoje wczasy we Włoszech. Otóż na obszarze tego malowniczego kraju, znajdują się równie urokliwe co ciekawe miejsca, warte naszej uwagi. Jako pierwsze z nich wymienimy ‘krajobrazowy duet’ czyli miasteczko Bellagio i malownicze jezioro Como. To tutaj znajdują się słoneczne plaże na których można wypocząć od zgiełku i harmidru rozentuzjazmowanych Włoch i ich mieszkańców. To także tu możemy wybrać się na spacer po wąskich, malowniczych uliczkach. Bellagio to również wiele terenów idealnych na dłuższe i krótsze wędrówki piesze. Inne najpiękniejsze miejsca we Włoszech to: Dolomity i Tre Cime di Lavaredo czyli ‘najwyższe niebo Dolomitów’ – to majestatyczne skalne wieże osiągające wysokość 2999 m n.p.m. oraz obszar zajmowany przez Villa Carlotta – to najsłynniejsza i najpiękniejsza willa we Włoszech; powstała w 1747 roku – dzisiaj mieści się w niej muzeum malarstwa, zaś jej okolice tworzą ogród botaniczny urzekający kwitnącymi wiosną azaliami i rododendronami.

‘Pachnąca’ średniowieczem Siena

to także dobry powód na wczasy we Włoszech. Miasto to należy do jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w całej Europie. Wypełniają go liczne budynki świecie oraz sakralne z tego właśnie okresu historycznego. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi Campo – czyli Rynek Główny miasta, który przybrał kształt muszli.

Włoska wizytówka czyli Toskania

również czeka na przybyszy z innych zakątków Europy czy świata. Jej główne zalety to niepowtarzalny krajobraz, na który składają się: rzędy smukłych cyprysów, malownicze winnice, gaje oliwne oraz wkomponowane w to piękno przyrody miasteczka, domki, majestatyczne wille.