Temperatury w Hiszpanii są dużo wyższe niż w Polsce. Można to zauważyć szczególnie latem. Wybierając się do tego kraju w tym okresie musimy przygotować się na upalne chwile.

Costa Blanca.

W zachodnim rejonie Hiszpanii możemy liczyć na dzienne temperatury osiągające 30 stopni Celsjusza i nocne dochodzące do dwudziestu. Osoby lubiące takie warunki z pewnością będą zachwycone, należy dodać – temperatura wody jest podobna. Odrobinę wyższe temperatury możemy spotkać na południowym wschodzie kraju, w rejonie Costa Alwernia.

Costa de Luz.

Południowy zachód Hiszpanii to rejon charakteryzujący się w okresie letnim znacznymi wahaniami temperatur. W dzień często są wyższe niż 30 stopni Celsjusza, w nocy nie dochodzą do dwudziestu. Odrobinę chłodniej jest w rejonie Barcelony, jednak wciąż bardzo ciepło.

Wyspy Kanaryjskie.

Na Wyspach Kanaryjskich, na Ibizie, Majorce czy Teneryfie temperatury są podobne. W dzień dochodzą często do trzydziestu stopni Celsjusza, w nocy wahają się w zależności od regionu w granicach 15-20 stopni

Jak widać wyjazd do Hiszpanii w czerwcu to idealny wybór. Nie można narzekać na temperatury tropikalne, ale można cieszyć się prawdziwym słonecznym latem z dużą ilością słońca. Wypoczynek i kąpiel w takich warunkach to niezwykłe przyjemności.