Hiszpański maj

Pomimo, że Hiszpania należy do ciepłych krajów, i wydawać by się mogło, że ciągle tam jest ciepło i ładnie, to jednak nie wszystkie miesiące są idealne na podróż do Hiszpanii. Maj należy do miesięcy bardzo ładnych w Hiszpanii, wtedy to też rusza sezon turystyczny w tym kraju. Nic, więc dziwnego, że właśnie w okresie maj-wrzesień jest najwięcej ofert podróży do hiszpańskich miejscowości.

Wycieczka do Hiszpanii

Planując wycieczkę do Hiszpanii pierwszorzędnie powinniśmy zastanowić się, jaki jest nasz główny cel podróży, czy to chcemy tylko wypocząć, odstresować się od codziennego życia, i zależy nam tylko na odpoczynku, bez szczególnych rozrywek, w spokoju i ciszy, czy z kolei chcemy przeżyć wspaniałą, szaloną przygodę, pełna wrażeń. Jest to bardzo ważne pytanie, bo od tego poniekąd zależy wybór najodpowiedniejszego okresu (miesiąca) na naszą podróż.

Maj i pozostałe miesiące

Miesiące maj, czerwiec i wrzesień, są najlepszym okresem na zwiedzanie hiszpańskich miast, poznawania nowych kultur, obyczajów i historii. Lipiec i sierpień z kolei to szczyt sezonu turystycznego, kiedy najwięcej ludzi przyjeżdża do Hiszpanii. Wtedy wszędzie niemalże jest natłok ludzi, gwar, życie tętni w każdym zakątku – rozrywka, szaleństwo, itd. 

Temperatura w maju

Pogoda także jest nieco różna w każdym z miesięcy. Na ogół można uznać, że każdy miesiąc należy do ciepłych, nie mniej jednak temperatura w szczycie sezonu może sięgnąć nawet do 450C. Początek sezonu jest nieco lżejszy pod kątem temperatur. Duże znaczenie ma też region, w jaki zamierzamy odbyć podróż. Południe Hiszpanii jest zawsze ciepłe – nawet zimą temperatura tutaj może wynosić 200C, i nikogo nie dziwi, że wkoło jest zielono, kwitną kwiaty i krzewa, a nawet dojrzewają wtedy pomarańcze. 

Północna Hiszpania

Północna część Hiszpanii należy do zimniejszych. Najcieplej jest tam w szczycie sezonu, a poza nim jest chłodniej. Co nie znaczy, że latem nie ma tutaj deszczy – są i czasem trwają nawet kilka dni. Latem jest o tyle tutaj dobrze, że jest ciepło, ale nie aż tak upalnie jak na południu. Temperatury są niższe, więc jeśli ktoś nie lubi zbytniego gorąca, północ Hiszpanii jest idealna.