Któż z nas w środku zimy nie marzy o lecie, do którego pozostało jeszcze dobre pół roku? Choć naładowani pozytywnymi emocjami, ze świeżym umysłem i zapałem wracamy do swoich obowiązków po powrocie z letniego urlopu, to już po niespełna kilku dniach tęskno nam do słodkiej beztroski i lenistwa na leżaku. Czas więc to zmienić i sprezentować sobie odrobinę lata w środku zimy. Jak tego dokonać? Hiszpańskie kurorty czekają na turystów przez cały rok. Co więcej, jak donoszą wszelkie statystyki, wielu Europejczyków decyduje się na hiszpańskie klimaty w świątecznym miesiącu zimowym, którym jest grudzień.

Zima w Hiszpanii

Choć hiszpańską zimą nie można określić mianem zimnej, to z pewnością chociażby średnie temperatury w ciągu dnia nie sprzyjają plażowaniu, czy nawet wygrzewaniu się przy basenie. Grudzień w Hiszpańskim Królestwie to dzienne temperatury na poziomie 11 stopni Celsjusza, noce zaś znacznie chłodniejsze ze średnimi temperaturami na poziomie 2 stopni Celsjusza. Grudzień to również niewielka liczba godzin słonecznych bo jedynie 4 w ciągu całego dnia. Dorzucając do tego temperaturę wody na poziomie 14 stopni Celsjusza, uzyskujemy warunki zupełnie niesprzyjające wodnym uciechom. To jednak nic straconego, bowiem dla wielu turystów Hiszpańska zima to iście wyborny czas na odkrywanie tajemnic, jakie kryje ten kraj.

Jeśli nie odpoczynek przy basenie, to…

Nie trzeba zbyt dużej wyobraźni by wiedzieć, że upalne dni rozleniwiają i sprawiają, że ma się wszystkiego dość. Przeciwnie rzecz się ma w przypadku dni chłodniejszych. Choć zimniejszy, hiszpański grudzień, to warunki te zdecydowanie sprzyjają pieszym wędrówkom po wielu popularnych i mniej znanych zakątków tego kraju. To także czas, kiedy zainteresowaniem turystów cieszy się tzw. leżakowanie na plaży – chłodna lecz nie zimna bryza i zdrowe powietrze pozwalają zregenerować siły nawet podczas tej chłodniejszej pory roku, jaką jest zima. Zdarzają się i tacy, którym niższe temperatury nie straszne i z chęcią odważą się oni na krótką, acz intensywną kąpiel. Jak widać więc hiszpański grudzień dla wielu turystów zdaje się być równie atrakcyjnym miesiącem jak lipiec, czy sierpień.